Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 8. 2017
Statistika varuje

Blíží se začátek školního roku! Pozor na časté dětské úrazy!

Zdroj: TV Nova

V posledních letech přibývá dětských úrazů na začátku školního roku. Vyplývá to z údajů jedné z pojišťoven. Nejčastěji se úrazy týkají dvanáctiletých dětí.

Nejvíce úrazů si podle dat jedné z pojišťoven způsobují děti v Jihočeském, Moravskoslezském a Jihomoravském kraji. Naopak nejméně se zraňují v Karlovarském, Libereckém a také v Praze. Pojišťovna za ně průměrně vyplatí devět tisíc korun.

Podle statistik jsou na začátku školního roku nejvíce hlášeny úrazy na kolečkových bruslích nebo na kole. Zranění si ale děti způsobují také ve škole, například při míčových hrách nebo při pádu ze židle nebo ze schodů. Častěji jde o chlapce. Mezi dětmi ve věku od jedenácti do čtrnácti let si totiž způsobují dvakrát tolik úrazů než dívky.

 

V loňském roce si během prázdnin způsobily děti přes čtyři a půl tisíce úrazů. V září a říjnu jich ale bylo o dvacet procent více. Přes patnáct set úrazů si způsobily během prázdnin děti mezi jedenácti a čtrnácti lety. Na začátku školního roku vzrostl počet zranění téměř o čtyřicet procent. V roce 2015 dokonce u dětí tohoto věku narostl se začátkem školy počet úrazů o padesát pět procent.

luk / Veronika Polášková TN.cz