Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.9. 2017 20:46
volební kampaň

Boj o Německo: Takhle Schulz i Merkelová sháněli poslední voliče

Angela Merkelová a Martin Schultz
Zdroj: Profimedia

Už za 2 dny Němci v parlamentních volbách rozhodnou o tom, kdo další 4 roky povede Německo. O vítězství se podle předvolebních průzkumů nejspíš popere šéfka konzervativní unie CDU/CSU a dosluhující německá kancléřka Angela Merkelová a bývalý předseda Evropského parlamentu Martin Schulz.

Do klíčového duelu, ze kterého vzejde vítěz německých parlamentních voleb, zbývají poslední hodiny. Dneškem předvolební kampaň končí a tak se šéfové dvou nejsilnějších stran rozjeli do různých koutů Německa, aby ještě na poslední chvíli přesvědčili nerozhodnuté voliče.

 

Favoritka volebního klání Angela Merkelová vyrazila v poslední den kampaně do vinařského městečka Heppenheim v Hessensku. Předvolební průzkumy jí slibují až 36 procentní přízeň voličů.

 

"Obrovskou výzvou, a to nejen pro Německo, je islámský teror. Naším úkolem je udělat vše, co je v našich silách, abychom zajistili bezpečí lidí," myslí si Merkelová.

 

Její hlavní vyzyvatel Martin Schulz se raději rozhodl vsadit na voliče v Kolíně nad Rýnem. Podle průzkumů by měl získat okolo 22 procent hlasů. "Bojujeme za větší spravedlnost v Německu, za lepší budoucnost pro příští generace, za silnou a sjednocenou Evropu. Chci se stát německým kancléřem, abych tohoto mohl dosáhnout. Podpořte mě," nechal se slyšet Schulz.

 

 

Ve spanilé jízdě za vítězstvím nejspíš Angelu Merkelovou nezastaví ani nově vydaný posudek právníků Spolkového sněmu týkající se politiky otevřených dveří vůči migrantům. Merkelová podle něj do Německa pozvala uprchlíky bez ohledu na platné zákony. O tak klíčovém kroku měl nejspíš navíc rozhodovat i parlament.

 

Jestli posudek přihraje plusové body protiimigrační a protiislámské Alternativě pro Německo, která vznikla před čtyřmi lety, se ukáže už v neděli.
 

PM/klma tn.cz / TV Nova