Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 6. 2017
Útrata na dobrou věc

Boj proti teroru po anglicku: Běžte do hospody, vyzval Červený kříž

Pieta za oběti útoku v Londýně
Zdroj: ČTK
Londýňané přišli uctít oběti na místo neštěstí

Obyvatelé Londýna byli vyzváni, aby se dnes večer vypravili do restaurací a barů ve městě, a dali tak najevo svou jednotu a nezdolnost. Akci, která se uskuteční přesně týden po teroristickém útoku, inicioval podle televize BBC Červený kříž.

Tři islamisté minulou sobotu při útoku v Londýně najeli na mostě přes řeku Temži vysokou rychlostí do lidí na chodníku a následně napadali v nedaleké čtvrti přítomné noži. Zabili 8 lidí, 48 dalších zranili. Členové bezpečnostních sil je nakonec zastřelili.

 

Britský Červený kříž uvedl, že restaurace dnes budou mít v nabídce jídla a nápoje, jejichž koupí hosté přispějí na fond solidarity této organizace.

 

Fond pomáhá obětem teroristických útoků a jejich rodinám po celé zemi. Byl zřízen po nedávných atentátech v Londýně a v Manchesteru a za prvních 48 hodin se v něm podařilo shromáždit téměř 400.000 liber (11,9 milionu Kč), napsal zpravodajský server BBC News.

 

 

Alternativní taxislužba Uber dá libru z každé jízdy, kterou uskuteční mezi 20:00 místního času a půlnocí, sdělil mluvčí britského Červeného kříže.

 

V londýnském divadle Wyndham zase bude na představení Don Juan, v němž vystupuje mimo jiné herec David Tennant, uskutečněna charitativní sbírka.


Podívejte se na reportáž TV Nova o útoku:

epa tn.cz / ČTK