Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.5. 2018 20:05
trestní stíhání

Boural opilý a zemřela žena. Řidič sanity se zhroutil! Šéf se ho zastal

Zdroj: TV Nova

Řidič soukromé Dopravní zdravotní služby, kterému včera v sanitě po nečekaném manévru za jízdy na Plzeňsku zemřela pacientka, se psychicky zhroutil a je v péči lékařů. TV Nova to řekl majitel firmy. Policie zahájila stíhání řidiče, ale zatím není jasné, z jakého trestného činu bude obviněn.

Rutinní převoz starší pacientky na dialýzu do Plzně skončil její smrtí. Řidič sanity soukromé zdravotní služby podle profesionálních záchranářů selhal. Před jízdou pil alkohol. "Je to selhání jednoho člověka z celého kolektivu, z celého týmu, sdělil majitel Dopravní zdravotní služby.

 

Řidiči za jízdu pod vlivem alkoholu hrozí trest. Jak přísný bude, ale zatím není jasné. "V současné chvíli to prověřujeme jako trestný čin, který zatím není kvalifikovaný," upozornila mluvčí policie Iveta Kořínková.


Řidiči sanity měla cestou blízko Kralovic vběhnout do cesty srna. Prudce zabrzdil. Pacientka (68), která ovšem nebyla připoutaná, měla spadnout a udeřit se do hlavy.

 

 

Přímo na místo nehody řidič pomoc nepřivolal. A pacientku odvezl na kilometr vzdálené výjezdové stanoviště zdravotní záchranné služby v Kralovicích. "Okamžitě se na místo dostavila službu konající lékařka a tým našich záchranářů. Zjistila, že žena nedýchá a je v bezvědomí," vysvětlil mluvčí záchranářů Martin Brejcha.

 

Majitel firmy se ale svého zaměstnance zastal. Má od něj informace, že po nehodě žena žila. "Ta paní měla pouze rozbitou hlavu, tak s ní jel na záchranku na běžné ošetření. Když tam přijel, tak už ta paní byla v komatu," vysvětlil.

 

 

Přesnou příčinu smrti určí pitva. Kriminalisté čekají i na rozbor krve šoféra. Na místě mu naměřili v dechu promile alkoholu, později o něco méně. Muži hrozí i obvinění z usmrcení z nedbalosti s až osmiletým vězením.

František Nyklas/ lud TN.cz
Reklama