Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.5. 2015 21:06
mapy srážek počas se zbláznilo

VAROVÁNÍ: Na Česko se řítí bouře a krupobití! Víme, kde udeří!

Zdroj: TV Nova

V dnešních odpoledních hodinách by měly takřka letní teploty vystřídat silné bouřky, které by místy mohly být doprovázeny i kroupami. Podívejte se, která místa v Česku se šílenímu počasí nevyhnou.

Český hydrometeorologický ústav pro dnešní den vydal varování před bouřkami, které platí už od 14. hodiny odpoledne. Na první bouřky by se měli připravit hlavně obyvatelé západní části naší republiky. Varování platí prakticky pro celé Čechy a Vysočinu, jak můžete vidět na obrázku níže - varování je vydáno pro žluté oblasti.

 

Bouřky - mapa výstrahy
Zdroj: ČHMÚ

 

Podle informací z meteoradarů se po úterním poledni pohybovala oblast výraznějších srážek v Německu západně a severně od našeho území, srážky v té době reálně hrozily jen na území Krkonoš a v částech Libereckého kraje. Radarová data tedy potvrzují předpovědi, že nejprve bouřky zasáhnou západ země.

 

 

Zítřejší den by potom měl být spíše deštivý. Ve středu bude hlavně oblačno až zataženo s deštěm nebo přeháňkami. Noční teploty 10 až 6 °C. Denní teploty 14 až 18 °C. Mírný severozápadní vítr.

 

Mapa srážek
Zdroj: Meteopress

 

A kde spadne vody nejvíce? V úterý to zřejmě bude Jihočeský a Středočeský kraj, alespoň to ukazují mapy srážek, které mají meteorologové k dispozici. V úterý se pak podle předpovědi déšť nevyhne celému území, nejvíce ale bude pršet opět na jihu Čech a také na severní Moravě a ve Slezsku.

 

 

Mapa srážek
Zdroj: Meteopress

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

GALERIE: Sněhová kalamita v Rusku. Po bouři zmizely celé domy!

To je nádhera! Rekordní americké mrazy zastavily Niagarské vodopády

jox TN.cz