Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.7. 2017 08:58
následky bouřek

Bouřky řádily v Česku! V kempu spadl strom, voda zatopila sklepy

Zdroj: TV Nova

Česko zasáhly silné bouřky. Nejhorší situace byla na Olomoucku. Déšť se silným větrem zaměstnával v terénu desítky hasičů.

"Za pět hodin (od 18:30 do 23:30 hodin) řešili hasiči 117 událostí, v terénu byly nasazeny 2 profesionální jednotky a 18 jednotek sborů dobrovolných hasičů z Prostějovska a Olomoucka. Tento počet událostí řeší hasiči v Olomouckém kraji běžně za týden," řekla mluvčí olomouckých hasičů Vladimíra Hacsiková.

Reklama

 

Na Prostějovsku mělo plné ruce práce dvacet hasičských jednotek. Nejkrizovější chvíle prožívali lidé mezi půl sedmou a osmou hodinou. V autokempu v Mostkovicích na Prostějovsku spadl strom mezi stany, naštěstí nikoho nezranil. Další strom v kempu hrozil pádem, proto ho hasiči pokáceli.

 


Silný déšť zatopil sklepy. Od jedenácté hodiny večer do dnešního rána se situace na Prostějovsku postupně stabilizovala. Voda ze sklepů začala odtékat nebo ji hasiči odčerpali.

 

19

GALERIE: Bouřky na Olomoucku

Zdroj: HZS Olomouckého kraje

Bouřky na Olomoucku - 9

Hodnocení:

 

"Do půlnoci se podařilo vyřešit veškeré události, které nám byly v průběhu podvečera oznámeny na operační středisko HZS Olomouckého kraje," dodala mluvčí.

 

Hasiči nechali na některých místech preventivně asi 100 pytlů s pískem, kdyby voda stoupala. Pytle by se použily jako hráze u rodinných domů. Voda však postupně odtékala přirozenou cestou, kanály a příkopy u silnice.

 

 

"Také v okolí Krasického rybníka se situace stabilizovala, voda začala odtékat korytem potoka a rybniční výpustí," dodala mluvčí.

 

I v úterý ráno jsou olomoučtí hasiči připraveni pomoci lidem, kteří to budou potřebovat. "Ráno zmonitorujeme situaci a zmapujeme místa, kde bude potřeba ještě nasadit jednotky hasičů" zakončila mluvčí. 

 

Podívejte se na předpověď počasí

has TN.cz
Reklama