Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.8. 2017 13:02
galerie desítky výjezdů

Bouřky trhaly střechy i větve: Jsou zranění, u Ostravy pak boural vlak!

Zdroj: TV Nova

Čtvrteční bouřky zaměstnaly desítky hasičů hlavně v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Silný vítr trhal střechy a lámal stromy, které popadaly na silnice i dráty elektrického vedení. Výjezdy na Olomoucku se neobešly bez zranění, u Ostravy pak narazil do stromu vlak. V tomto případě se nikomu naštěstí nic nestalo.

"Bezmála ke stovce událostí po podvečerní bouřce, hlavně se spadlými stromy, vyjely jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů na území Moravskoslezského kraje během čtvrtečního podvečera a večera 3. 8. 2017, a to cca od 16:30 do 22:00 hodin," uvedl mluvčí tamních hasičů Petr Kůdela.

 

Hlavně se jednalo o výjezdy spojené s popadanými stromy, vše se naštěstí obešlo bez zranění. Nejvíc potřebovali pomoc hasičů lidé na Karvinsku (32 výjezdů). pak na Ostravsku (19 výjezdů) a na Opavsku (14 výjezdů). "Třikrát museli hasiči čistit ucpané kanály. Dvakrát provizorně opravovali střešní krytiny," dodal Kůdela.

 

Nejzávažnější byl zřejmě zásah na železniční trati v úseku Děhylov - Třebovice u Ostravy, kde drážní hasiči (SŽDC) odstraňovali spadlý strom, do něhož narazil jedoucí vlak. "Nehoda se obešla bez zranění a většího poškození lokomotivy. Po krátkém zdržení pokračoval vlak dál i s cestujícími," sdělil mluvčí.

 

15

GALERIE: Následky bouřek

Zdroj: HZS Olomouckého kraje

Bouřky - Olomoucký kraj - 1

Hodnocení:

 

Bouřky v Olomouckém kraji

 

Plné ruce práce měli ve čtvrtek i hasiči v Olomouckém kraji. Během dvou hodin (16:00–17:45) vyjížděli k téměř 50 událostem!

 

 

"Přecházející bouřky doprovází silný vítr, následkem toho došlo k pádu několika desítek stromů na komunikace či dráty elektrického vedení a to převážně v okresech Olomouc a Šumperk, několik výjezdů řešili také hasiči na Prostějovsku a Přerovsku," zhodnotil situaci mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák. "Z výčtu zmiňovaných zásahů vyjely jednotky také ke čtyřem událostem spojeným s utržením plechů či částí střech," dodal.

 

Profesionální jednotka v Olomouci řešila utržené plechy na jedné z hal poblíž zimního stadionu, střechu o rozměrech zhruba 5×12 metrů strhnul vítr poblíž azylového domu v Prostějově, třetí případ uvolněných plechů řešily jednotky v Mohelnici. Kvůli utržené střeše byl nutný zásah i v Líšnici na Šumpersku.

 

"Bohužel události se neobešly bez zranění osob, tísňová linka HZS Olomouckého kraje zaznamenala ve dvou případech událost spojenou s pády stromů či větví na motocyklisty," zakončil Hošák.

 

Čtvrtek byl nejteplejším dnem roku! A to i přesto, že udeřily silné bouřky. Více v reportáži:

 

ČTĚTE TAKÉ:

Letní bouřky ohrožují srdce
Bojíte se bouřky? 5 tipů, jak si ji užít

lud TN.cz
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama