Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.6. 2018 22:38
Zrádné počasí

Bouřky udeřily znovu! V Praze v sobotu zabily nejméně jednu ženu

Zdroj: TV Nova

Bouřky v sobotu udeřily na Česko neobvyklou silou. Na mnoha místech se museli obyvatelé vypořádat s přívalovým deštěm a krupobitím. V Praze si dokonce živel vyžádal jeden lidský život. Meteorologové varovali i před nedělními bouřkami.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před silnými bouřkami na celý víkend a pro celou republiku. Varování platilo až do nedělní 22. hodiny. Vyšší riziko bylo podle meteorologů na západě a severozápadě Čech.

 

V neděli udeřily bouřky odpoledne a večer, se setměním pak začalo oblačnosti ubývat. "Můžou se objevit i silné bouřky s přívalovými srážkami kolem 40 mm, kroupami a nárazy větru," varovalo ČHMÚ ve zveřejněné výstraze.

 

Bouřky v sobotu napáchaly spoušť především na severu a východě republiky a také ve středních Čechách. V Praze dokonce zabíjely - voda smetla hledače tzv. kešek, kteří se vydali do kanálů pod Smíchovem. Jednu dívku našli pátrači mrtvou, po dalším muži od nedělního rána znovu pátrají.

 

18

GALERIE: Přívalový déšť v Praze

Zdroj: AKTU.cz

Přívalový déšť v Praze - 8

Hodnocení:

 

Ve Středočeském kraji a v Praze vyplavila voda množství sklepů a dokonce klášter. Hasiči čerpali vodu i ze Zlíchovského tunelu, kde se vytvořila laguna. Vyjížděli také k desítkám popadaných stromů a větví, které blokovaly dopravu.

 

Více o sobotní situaci čtěte zde:

 

Silné bouřky zasáhly také Liberecko, kde za jedinou hodinu spadlo 53 mm srážek. Nejhorší situace byla podle meteorologů na Semilsku a Českolipsku. Podobné množství srážek spadlo také na Bruntálsku a Šumpersku.

 

Meteorologové varovali, že by i v neděli mohlo dojít k rychlému rozvodnění malých řek a potoků.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o sobotních bouřkách:

 

epa TN.cz
Reklama