Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.2. 2017 14:43
Byl nepohodlný?

Bratra Kim Čong-una otrávili! Atentátnice ho zabily na letišti

Kim Čong-nam, Kim Čong-un
Zdroj: Profimedia
Kim Čong-nam (vlevo) a Kim Čong-un

Dvě atentátnice otrávily v malajsijském Kuala Lumpuru staršího bratra korejského diktátora Kim Čong-una. Kim Čong-nam zkolaboval v pondělí na letišti. Zemřel při převozu do nemocnice. Pravděpodobné atentátnice jsou na útěku.

Informace o úmrtí Kim Čong-nama přinesla jihokorejská média s odvoláním na vládní zdroje. Dvě atentátnice, které jsou stále na útěku, jej měli píchnout otrávenou jehlou.

 

Že v pondělí skutečně zemřel při převozu z letiště do nemocnice severokorejský občan, potvrdila agentuře Reuters také malajsijská policie. Později potvrdila, že šlo opravdu o Kim Čong-nama. Příčinu smrti zatím policisté neurčili.

 

Pětačtyřicetiletý Kim Čong-nam byl nejstarším synem zesnulého severokorejského diktátora Kim Čong-ila. Byl přirozeně považován za nástupce svého otce. V roce 2001 ale upadl v nemilost, když jej zatkli japonští celníci na tokijském letišti Narita. Do Japonska přicestoval v doprovodu dvou žen a čtyřletého chlapce.

 

Do země se snažil dostat s falešným pasem Dominikánské republiky vystaveným na čínské jméno Pang Xiang, což v překladu znamená "Tlustý medvěd". U výslechu vypověděl, že měl v plánu navštívit Disneyland. Japonci jej deportovali do Číny.

 

 

V očích Kim Čong-ila nejstaršímu synovi nepomohlo také to, že jeho matkou byla herečka Sung He-rim. Zakladatel KLDR Kim Ir-sen totiž vztah Kim Čong-ila s touto herečkou neschvaloval. Prezidentský post v KLDR tak zdědil Kim Čong-un.

 

Zavržený Kim Čong-nam žil v exilu v čínském Macau. Podle listu Daily Mail usilovali severokorejští agenti o jeho život už v roce 2011. Kim Čong-nam ale z přestřelky mezi svými bodyguardy a severokorejskou tajnou službou vyvázl bez zranění.

vbo TN.cz

Diskuze

15.2. | 08:35 satanastatavas
0
Náhlasit nevhodný komentář
Zajimavy, O.Palme,A.Moro,A.Dubcek,K.Kryl,Kim Cong Nam, ....Demokrati se stim nesejou, "Demokrati" neznaj bratra...
14.2. | 19:41 kimy69
1
Náhlasit nevhodný komentář
Melme, ty rudý potrate, já se tě na něco ptal ? Zalez do toho svýho zasyflenýho kumbálu, pohoň nad fotrovou milicionářskou uniformou a napiš někomu do seznamky, že jim budeš dělat rohožku. Vzpomínáš ?
14.2. | 19:35 Petr Kubu
2
Náhlasit nevhodný komentář
asi nechal bratříčka odkráblovat.rád se zbavuje příbuzných
14.2. | 14:36 kimy69
1
Náhlasit nevhodný komentář
No, dobrej pokus, ale nás spíš Bohušu zajímá, kdy srovnáte do latě ty zlodějské telefonní operátory ?