Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.2. 2017 20:09
soudní spor

Bratři Rathovi si jdou po krku. Hádají se o miliony z dědictví!

Zdroj: TV Nova

Bývalý poslanec a hejtman David Rath čelí žalobě svého bratra Michala Ratha. Důvodem je dědictví po jejich otci, který v závěti odkázal veškerý majetek pouze mladšímu z obou bratrů, Davidovi Rathovi. Případ dnes začal projednávat Obvodní soud pro Prahu 6.

Obvodní soud dnes řeší, jestli je platná poslední vůle Ratmíra Ratha – tedy otce bývalého hejtmana Davida Ratha a bývalého krajského úředníka Michala Ratha. Závěť, která veškerý majetek svěřuje jen jednomu bratrovi a druhého z dědictví vyjímá, vytáhl měsíc po smrti otce David Rath. Bratr se brání a o dědictví nechce přijít.

 

 

K soudu přišli pouze právníci obou bratrů. Advokátka Davida Ratha Jitka Němcová před začátkem líčení řekla, že vztahy mezi oběma muži nejsou ideální. Přesto David Rath nechává svého bratra bydlet v nemovitosti, kterou z části vlastní.

 

Prohlásila také, že žalobce se snaží o ovlivnění soudu tím, že zve k řízení média. S advokátem Michala Ratha Janem Žajglem se pak přeli o tom, zda se obě strany snažily mimosoudně dohodnout, nebo ne.

 

 

Ve sporu jde až o 20 milionů korun. Podle staršího z bratrů Michala Ratha se otec nikdy nezmínil, že by ho chtěl vydědit, svého bratra také viní ze zanedbání péče o umírajícího otce.

tn.cz / gar