Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.9. 2017 21:33
eurofighter

Britská stíhačka havarovala při přistání. Do Hradce nedoletěla

Zdroj: TV Nova

Britský stíhací letoun Eurofighter cestou na leteckou show v Hradci Králové nouzově přistával v Pardubicích. Při manévru skončil v poli.

Dvojice stíhacích letounů Eurofighter z Velké Británie nedoletěla na leteckou show, která se tento víkend koná v Hradci Králové. Kvůli prudkému dešti chtěli piloti přistát namísto Hradce v Pardubicích.

Reklama

 

Letoun ale neodhadl délku přistávací dráhy, která byla navíc mokrá, a při přistávacím manévru vyjel z dráhy do pole. Druhý letoun se o přistání raději ani nepokusil a vrátil se zpět do Anglie.

 

Incident potvrdila Pardubickému deníku mluvčí Správy letiště. "Pilot je nezraněn, škoda na letounu zatím nebyla vyčíslena, pokud vůbec k nějakému poškození došlo," uvedla Iva Machová.

 

Eurofighter nouzově přistál v Pardubicích
Zdroj: TV Nova

 

Letiště muselo být až do odvolání uzavřeno. Letadlo muselo vyprostit z trávy speciální vozidlo z letecké základny v Čáslavi.

 

Letouny Eurofighter z 6. squadrony Královského letectva se v Hradci Králové měly představit na letecké show jen ve statické ukázce, leteckého programu se účastnit neměly.

TN.cz
Reklama