Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 2. 11. 2018
Novodobé otrokářství

Manželé zotročili Poláka! Čtyři roky pracoval jen za prošlé jídlo

Zdroj: TV Nova

Britská policie zadržela ženu a muže, které podezírá z moderního otrokářství. Jejich obětí měl být asi 40letý Polák, který pro ně čtyři roky pracoval jen za jídlo. Žil v chladném a tmavém zahradním přístřešku.

Žádná toaleta, zkažené jídlo, zima a tvrdé plážové lehátko. Muž z Polska čtyři roky přežíval v otřesných podmínkách. Manželé Binningovi ho podle policie proti jeho vůli drželi u nich na zahradě na jihu Anglie a nutili ho pracovat na jejich domě.

 

"Ve spodní části zahrady je betonový přístřešek, je v něm zima, nemá žádné sanitární zařízení. Není tam toaleta ani postel. Jsou to strašné podmínky," řekl vyšetřovatel Tony Byrne.

 

Za práci na domě, který má prý hodnotu 35 milionů korun, nedostával zaplaceno. Odměnou mu mělo být jen jídlo, navíc prošlé. Neměl si ho ani kde připravit. Místo kuchyně měl jen lednici a gril. Polák, kterému je přes 40 let, po letech utrpení vše ohlásil v centru Národní zdravotní služby. Policie pak v domě Binningových provedla zátah.

 

 

"Na místě byli zatčeni dva lidé. Bylo spousta rozdělaných stavebních prací, což potvrzuje výpověď potenciální oběti," doplnil Byrne.

 

Pritpal Binningová vyučuje na univerzitě v Southamptonu zdravovědu. Policie ji stíhá společně s manželem. Poláka úřady zařadily do programu na pomoc obětem moderního otrokářství.

 

Podobně alarmující případ britské úřady odhalily minulý měsíc, kdy policie zadržela 79letého Brita. Ve stísněném a vlhkém přístřešku vedle jeho domu policie našla 58letého muže. Údajně tam žil 40 let a byl nucen pracovat za jídlo.

 

 

"Když jsme ho našli, byl velmi zmatený. V přístřešku ležela na zemi špinavá deka. Nebylo tam topení a bylo tam opravdu chladno. V takových podmínkách by neměla žít žádná lidská bytost," řekl pro mirror.co.uk vyšetřovatel Martin Plimmer.

 

Příbuzní seniora, který je podezřelý z moderního otrokářství, tvrdí, že muži poskytl úkryt z dobré vůle a nabízel mu i místo v domě, které prý odmítl.

Ema Klementová/mj TN.cz
Reklama