Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 25.10. 2017 11:22
organizovaná skupina

Policie dopadla výrobce pervitinu. Zabavila zboží téměř za milion

Zdroj: TV Nova

Brněnští kriminalisté z tzv. Toxi týmu odhalili osmičlennou skupinu lidí, která se na Jižní Moravě a v sousedních krajích věnovala výrobě a distribuci pervitinu. Šest osob čeká na soud ve vazbě, dvě osoby jsou stíhány na svobodě. Mohou jít za mříže až na deset let.

Policie zadržela sedm mužů a jednu ženu středního věku. Trestné činnosti se podle policie věnovali minimálně od jara letošního roku.

 

"V první fázi kriminalisté zadrželi hlavního organizátora a další tři komplice a to přímo při výrobě pervitinu. Na místě se nacházelo čtyři sta gramů hotové psychotropní látky a dalších čtyři sta gramů bylo rozpracováno," uvedla policejní mluvčí Andrea Cejnková.

 

16

GALERIE: Brněnští kriminalisté zadrželi osm osob podezřelých z výroby a distribuce pervitinu

Zdroj: Policie ČR

Brněnští kriminalisté zadrželi osm osob podezřelých z výroby a distribuce pervitinu - 1

Hodnocení:

 

Na černém trhu by uvedené množství mělo hodnotu téměř milion korun. Další vyšetřování prokázalo, že má skupina více členů a fungovala organizovaně. Kriminalisté zadrželi i další podezřelé.

 

 

"Všichni nyní čelí obvinění z trestných činů nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a výroba a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu, za které jim může hrozit až desetiletý pobyt za mřížemi," doplnila mluvčí.

kik TN.cz
Reklama