Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.1. 2015 19:18
ROZHOVOR

Brožovou-Polednovou dostal z vězení Klaus. Vraždy nelitovala

Brožovou - Polednovou dostal z vězení Klaus
Zdroj: Fotografie: Isifa.com

Svého činu nikdy nelitovala. Naopak věřila, že vždy dobře sloužila komunistickému Československu. Čtěte rozhovor s prokurátorkou Brožovou-Polednovou, která přispěla k justiční vraždě Milady Horákové. Brožová-Polednová nakonec byla odsouzena, z kriminálu jí ale pomohl Václav Klaus.

Bývalá prokurátorka Brožová-Polednová byla v roce 1950 vybrána jako studentka právnické fakulty, aby ve vykonstruovaném případu plnila roli prokurátora, tedy státního zástupce Pro tuto špinavou práci byla ideální postavou. Studentka práv se v oboru ještě příliš neorientovala, o to více ale hltala Lenina a byla naprosto oddanou komunistické straně.
 

"Já byla ten poslední tvoreček, který věřil tomu, co se údajně odehrávalo. Všemu, co bylo ve spisech," uvedla po revoluci Brožová-Polednová na kamery TV Nova.
 
 

 

Sama byla zarytou komunistkou. "Nemůžete se divit mému obdivu k Rudé armádě. Já se bála nacistů. Sověti pro mě byli osvoboditelé, zachránci a vděčím jim za život," tvrdila žena, která měla na rukách krev Milady Horáková.
 


 

Když jí hrozilo, že nastoupí do vězení, nesouhlasila s tím. "Jako právnička říkám, že je to nesprávné. Do vězení bych ale šla, jsem poslušný člověk."  Nakonce byla odsouzena, v roce 2010 jí dostala z vězení amnestie prezidenta Klause.
 

Takto zdůvodnila Polednová-Brožová popravu Horákové:

 

Brožové-Polednové zemřel manžel, od té doby jí přestalo záležet na vlastím životě. Rodina ji nezavrhla, i když sama prokurátorka přiznala, že její blízcí hledí na minulost rozdílně než ona.
 

"Co mi zemřel manžel, sama si přeji zemřít. Kdyby byla nějaká eutanazie, hned bych se přihlásila," tvrdila bývalá prokurátorka. Zemřela nakonec v tichosti 15. ledna 2015 - parte a další podrobnosti o úmrtí najdete ZDE.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tato sexy dívka zemřela kvůli fastfoodu!

Smrt Konopníkové: Víme, co ji zabilo

sta / tn.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

24.1. | 15:43 pan-the
18
Nádherná a pravdivá řeč, sám bych to lépe neřekl . Za vlastizradu se v té době ...
24.1. | 15:56 lenka nováková
-16
Příšerná doba!! Mnoho rodin bylo na celá léta a generace zničeno.... Ta mrcha i ...
26.1. | 10:28 satanastatanas
1
Náhlasit nevhodný komentář
Macku, hezky ses tu vyblil..Bacha at se taky neposeJes!
25.1. | 21:18 macek289
0
Náhlasit nevhodný komentář
To je dobře že ta komunistická svině chcípla. Když si člověk poslechne její hovadiny tak se mu chce blít.
25.1. | 16:30 satanastatanas
0
Náhlasit nevhodný komentář
Jezismarja, Golia! Jeste si ty privlastnuj svatek! Jakoby nestacilo ze SLaffenberg znesvetil Palachovu pamatku svou pritomnosti u jeho hrobu pri pripomince jeho umrti...Ty a tobe podobni potajmu slavite 15. Brezen tak tu nehraj komedii!
25.1. | 16:09 skeptikus
1
Náhlasit nevhodný komentář
..náš, váš, jejich ne. To je fuk. Každý režim určuje a slaví svátky pro svou ideologii důležité, stejně tak určuje a ctí své modly, idoly a mučedníky..
25.1. | 15:59 goliia
-2
Náhlasit nevhodný komentář
skeptikus...... havel i Gottwald si pozornost zaslouží. 7. listopadu se slavila říjnová řevoluce cizího státu. 17. listopadu se slaví náš svátek.
25.1. | 14:57 satanastatanas
4
Náhlasit nevhodný komentář
Golia, priznej se ty prde, ze ty milujes tu rozsklebenou Langsadlovou?
25.1. | 13:37 skeptikus
4
Náhlasit nevhodný komentář
25.1. | 12:43 goliia ..kdysi 7.listopadu dnes 17, kdysi Gottwald, dnes Havel. Změnily se jen symboly a kulty. Jejich uctívání a velebení se nijak nezměnilo..
25.1. | 12:43 goliia
1
Náhlasit nevhodný komentář
skeptikus...12:19...souhlas. 12:24.....velikáni o nichž píšete jsou stále v centru školní výuky. Národní obrození neustále patří mezi významnou složku našich dějin. Propagace češství a národní hrdosti byla za éry socialismu především spojována s SSSR. Především v moderních dějinách. To si dobře ...
25.1. | 12:35 satanastatanas
1
Náhlasit nevhodný komentář
Apravne.. Bez Idolu, model a nepritele se zit neda.. To je prece samozrejmost..A kdyz idoly dojdou, tak po nich zacneme pojmenovavat letiste a podobne aby lidi i po letech vedeli komu zato vse podekovat a proC zacit letiste prejmenovavat a sochy svrhavat :kOLOBEH ZIVOTA::. to myslim uprimne..
25.1. | 12:24 skeptikus
5
Náhlasit nevhodný komentář
25.1. 09:08 goliia ..to je blbost. Pokud je mi známo, tak komouši vyzdvihovali národní hrdost, navazovali na tradice národního obrození na jména jako Mácha, Palacký, Jungmann, Němcová atd. To až teprve noví vládci chtěj aby se na tyto velikány zapomnělo, aby vědomí národní identity bylo ...