Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.1. 2015 19:18
ROZHOVOR

Brožovou-Polednovou dostal z vězení Klaus. Vraždy nelitovala

Brožovou - Polednovou dostal z vězení Klaus
Zdroj: Fotografie: Isifa.com

Svého činu nikdy nelitovala. Naopak věřila, že vždy dobře sloužila komunistickému Československu. Čtěte rozhovor s prokurátorkou Brožovou-Polednovou, která přispěla k justiční vraždě Milady Horákové. Brožová-Polednová nakonec byla odsouzena, z kriminálu jí ale pomohl Václav Klaus.

Bývalá prokurátorka Brožová-Polednová byla v roce 1950 vybrána jako studentka právnické fakulty, aby ve vykonstruovaném případu plnila roli prokurátora, tedy státního zástupce Pro tuto špinavou práci byla ideální postavou. Studentka práv se v oboru ještě příliš neorientovala, o to více ale hltala Lenina a byla naprosto oddanou komunistické straně.
 

"Já byla ten poslední tvoreček, který věřil tomu, co se údajně odehrávalo. Všemu, co bylo ve spisech," uvedla po revoluci Brožová-Polednová na kamery TV Nova.
 
 

 

Sama byla zarytou komunistkou. "Nemůžete se divit mému obdivu k Rudé armádě. Já se bála nacistů. Sověti pro mě byli osvoboditelé, zachránci a vděčím jim za život," tvrdila žena, která měla na rukách krev Milady Horáková.
 


 

Když jí hrozilo, že nastoupí do vězení, nesouhlasila s tím. "Jako právnička říkám, že je to nesprávné. Do vězení bych ale šla, jsem poslušný člověk."  Nakonce byla odsouzena, v roce 2010 jí dostala z vězení amnestie prezidenta Klause.
 

Takto zdůvodnila Polednová-Brožová popravu Horákové:

 

Brožové-Polednové zemřel manžel, od té doby jí přestalo záležet na vlastím životě. Rodina ji nezavrhla, i když sama prokurátorka přiznala, že její blízcí hledí na minulost rozdílně než ona.
 

"Co mi zemřel manžel, sama si přeji zemřít. Kdyby byla nějaká eutanazie, hned bych se přihlásila," tvrdila bývalá prokurátorka. Zemřela nakonec v tichosti 15. ledna 2015 - parte a další podrobnosti o úmrtí najdete ZDE.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tato sexy dívka zemřela kvůli fastfoodu!

Smrt Konopníkové: Víme, co ji zabilo

sta / tn.cz