Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.6. 2017 16:03
smrtící útok

Brutálně ubodal soka v lásce. Teď mu u soudu hrozí až doživotí

Zdroj: TV Nova

Až výjimečný trest hrozí muži z Ostravy, který podle obžaloby loni na konci listopadu na ubytovně ve Valašském Meziříčí, zvlášť brutálním způsobem ubodal jiného muže. Důvodem byly nejspíš jejich spory a láska ke stejné ženě.

Obžalovaný muž dnes u soudu svého činu hořce litoval: "Nevím, co se stalo, vraždit jsem ale nechtěl. Omlouvám se." Tahle slova si od Milana Hudáka dnes u soudu vyslechli pozůstalí po osmatřicetiletém muži - matka a jeho bratři. Těžko jim ale věřili. "Jako matka říkám, odpustit se nedá nikdy, protože život dítěte nikdo nevrátí," řekla TV Nova matka zavražděného muže.

 

Hudák před lety přebral přítelkyni muži z Valašského Meziříčí. Kvůli nové lásce se žena dokonce vzdala dítěte. Malého chlapce si tak vzal do péče jeho otec - loni v listopadu zavražděný muž.

 

 

Spory obou mužů časem přerostly v nevraživost. Údajně tomu nahrávala i žena, která neustále mezi nimi pendlovala."Mrzí mě, že i ta osoba, která to rozehrála, tu špinavou hru, není potrestaná," uvedla matka mrtvého.

 

Podle policistů všechno vyřešil Hudák - autobusem přijel z Ostravy na Valašsko a svého soka ubodal. "On tam ležel, všude byla krev, tak jsem zkusil, jestli dýchá. Zkusil jsem mu rukou na krku nahmatat tep, ale nenašel jsem nic," popsal jeden ze sousedů okamžiky těsně po činu.

 

 

Zdravotníci neměli šanci. Některé rány nožem byly hluboké přes deset centimetrů. Vrah bodal hlavně do krku a hrudníku. Potom z ubytovny utekl. Hudák byl za mřížemi už jednou - za přepadení se zbraní ve Spojených státech. Teď se tam může vrátit - ve hře je kvůli brutalitě útoku dvacetileté vězení nebo dokonce výjimečný trest.
 

tn.cz / gar