Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 2. 5. 2017
Dopis z cely

Zpověď vraha Petry z Jihlavy: "Mám to v hlavě, vrátil bych čas!"

Tomáš Zavřel
Zdroj: tn.cz/ facebook

Před čtyřmi lety celou republikou otřásla bestiální vražda patnáctileté Petry z Jihlavy. Trojice "kamarádů" teenagerku mučila dlouhé desítky minut. Jak se s odstupem času na čin dívá jeden z hlavních aktérů?

Vrazi Michal Kisiov a Tomáš Zavřel v březnu 2013 bezbrannou Petru kvůli malichernosti škrtili holýma rukama i kabelem od počítače, dupali po ní těžkými botami a také ji vyhodili z okna.


Nakonec tělo zabalili do prostěradla a hodili do popelnice. U odklízení ještě "asistoval" Jakub Doležal. Policisté tělo našli až o několik dní později na skládce.


Kriminalisté hovořili o nejhorší vraždě, kterou pamatují a tresty soudů tomu odpovídaly - Kisiov nakonec dostal trest 25 let, Zavřel o rok méně a "odklízeč" Doležal čtyři roky.


Právě Tomáš Zavřel nyní napsal do redakce TN.cz dopis. I když na většinu otázek odmítl odpovědět s tím, že má s novináři špatné zkušenosti, odepsal alespoň na dotaz, zda hrůzného činu lituje.A zdá se, že velmi. "Nedokážete si ani představit, jak moc mě to mrzí. Stále to mám v hlavě," píše Zavřel. To, že vše dopadlo tak, jak dopadlo, si prý bude vyčítat až do konce života.


"Kdyby byla možnost vrátit čas, tak bych s tím bez váhání souhlasil. Nebo mít možnost vyměnit svůj život za její. A to i přesto, že jsem ji de facto skoro ani neznal. Moc toho lituji," zopakoval Zavřel.


Redakce TN.cz oslovila i  druhého z odsouzených vrahů, Michala Kisiova, který si nyní říká Michal Ambrosius Pokorný. Ten ovšem zatím neodepsal.


Pusťte si reportáž o případu:

pez TN.cz

Diskuze

21.5. | 15:29 Lojzka Novotna
0
Náhlasit nevhodný komentář
No ted by bylo dobré, kdyby k těmhle hajzlům dali ty tři zmetky, co unesli 18 letou holku protože si z ní chtěli udělat sexuální otrokyni. Myslím, že by to byl ten správný trest. Dostali málo.
3.5. | 02:01 xl125
3
Náhlasit nevhodný komentář
Doufejme že ti spoluvězni ukáží jaké je to být na místě zesnulé Petry. Mám na mysli to mučení. No život posranej až do smrti .
2.5. | 22:00 blacknord blacknord
4
Náhlasit nevhodný komentář
Na ty jeho trapné nářky není nikdo zvědavý.své nejlepší roky prožije ve vězení a to je moc dobře,vyleze jako téměř padesátník a to už je pozdě skoro na vše,na kariéru na založení rodiny,totálně pos.any život a to si zaslouží.
2.5. | 17:11 Roman Skala
13
Náhlasit nevhodný komentář
Snad tě svědomí dožene k sebevraždě Peťane.