Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.7. 2018 21:20
VIDEO Skončil v nemocnici

Brutální napadení v Brně! Mladíci kopali muže do hlavy, měli i krást

Zdroj: TV Nova

Brutální útok tří mladíků na zjevně opilého muže řeší brněnští policisté. Trojice měla muže okrást, když předstírala, že mu pomáhá na nohy poté, co upadl. Když se za nimi rozběhl, skopali ho téměř do bezvědomí, dostal i úder do hlavy.

Útok, který se udál v pondělí nad ránem v historickém centru Brna, zachytila kamera městské policie. Na záběrech je vidět trojice mladíků, kteří přicházejí k podnapilému muži, sedícímu na lavičce v parku na Baštách.

 

"Během krátké konverzace se k němu dva z mladíků natěsno z obou stran posadili. Sedmadvacetiletý muž po chvíli vstal a odebral se na schody vedoucí směrem k Masarykově ulici, kde ovšem upadl," popsal mluvčí brněnské policie Jakub Ghanem.

 

Mladíci k němu přiběhli a zvedli ho znovu na nohy. Jenže to nebyla žádná známka milosrdenství, několikrát totiž podle policie prohledali opilcovu tašku. Pak z místa utekli, zatímco muž si zkontroloval věci a rozběhl se za nimi. To už do centra vyrážela první policejní hlídka.

 

 

Čtveřice se dostala až do Josefské ulice. Mladíci muže uhodili pěstí a kopali do něj, až upadl, jeden z nich ho udeřil i do hlavy. Muž zůstal bezvládně ležet na zemi, nakonec ale dokázal vstát. Útočníky už nepronásledoval, vydal se na trolejbusovou zastávku.

 

Když napadeného vyhledali strážníci, nic si nepamatoval a stěžoval si na bolest hlavy. "Přivolali mu sanitku, která ho převezla do Úrazové nemocnice," doplnil Ghanem. Jiná hlídka dopadla trojici podezřelých ve věku od 22 do 26 let. Předala je státní policii, která teď případ vyšetřuje.

epa TN.cz
Reklama