Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 3. 2017
Pokus o vraždu

Brutální útok na ubytovně: Muž napadl spolubydlícího sekáčkem

Sekáček Ilustrační snímek
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Pokusem o vraždu skončila rozmíška cizinců na ubytovně v malé obci na Čimelicku. Mladý Vietnamec vzal na svého krajana sekáček, kterým jej udeřil do hlavy. Zachránil ho rychlý zásah policistů a brzký příjezd záchranářů. Útočníkovi hrozí až 18 let ve vězení.

Podle informací televize Nova došlo k útoku na ubytovně v Miroticích na Čimelicku na jihu Čech. V ubytovně, na které žijí asiaté, došlo k hádce mezi dvěma muži. Ta vygradovala v pondělí po 16. hodině.

 

Jeden z mužů, čtyřiadvacetiletý Vietnamec, vzal na svého protivníka sečnou zbraň, zřejmě sekáček nebo menší mačetu, a seknul s ní muže přímo do hlavy. Život mu zachránil rychlý příjezd policejní hlídky, která napadenému poskytla první pomoc.

 

"Policisté zjistili, že jeden z napadených mužů masivně krvácí na pravém spánku. Policisté okamžitě zasáhli, když viděli kolem muže mnoho krve, tlakem na spánkovou kost zastavili krvácení," popsal zákrok policistů z obvodního oddělení v Čimelicích mluvčí jihočeských policistů Milan Bajcura.

 

Rychle na místo přispěchala také posádka záchranné služby ze stanoviště v Čimelicích. "Vzdálenost 10 kilometrů překonali za rekordních 9 minut po výjezdu ze základny. Převzali si od policistů péči o těžce zraněného a zajistili životně důležité funkce a poté ho převezli do písecké nemocnice," dodal Bajcura.

 

 

Od policistů z místního oddělení si případ převzali písečtí kriminalisté, kteří zajistili také tlumočníka z vietnamštiny, protože domluva se svědky i s útočníkem v češtině byla velmi problematická. Muž, který na spolubydlícího zaútočil, ale zřejmě bude mít dost času na to, aby se v češtině zdokonalil.

 

Policisté jej totiž zadrželi, stíhají jej z podezření ze spáchání trestného činu vražda ve stádiu pokusu. Státnímu zástupci podali návrh na vzetí do vazby. Mladému cizinci za to hrozí dlouholeté vězení.

vbo TN.cz