Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 3. 2017
Pokus o vraždu

Brutální útok na ubytovně: Muž napadl spolubydlícího sekáčkem

Sekáček Ilustrační snímek
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Pokusem o vraždu skončila rozmíška cizinců na ubytovně v malé obci na Čimelicku. Mladý Vietnamec vzal na svého krajana sekáček, kterým jej udeřil do hlavy. Zachránil ho rychlý zásah policistů a brzký příjezd záchranářů. Útočníkovi hrozí až 18 let ve vězení.

Podle informací televize Nova došlo k útoku na ubytovně v Miroticích na Čimelicku na jihu Čech. V ubytovně, na které žijí asiaté, došlo k hádce mezi dvěma muži. Ta vygradovala v pondělí po 16. hodině.

 

Jeden z mužů, čtyřiadvacetiletý Vietnamec, vzal na svého protivníka sečnou zbraň, zřejmě sekáček nebo menší mačetu, a seknul s ní muže přímo do hlavy. Život mu zachránil rychlý příjezd policejní hlídky, která napadenému poskytla první pomoc.

 

"Policisté zjistili, že jeden z napadených mužů masivně krvácí na pravém spánku. Policisté okamžitě zasáhli, když viděli kolem muže mnoho krve, tlakem na spánkovou kost zastavili krvácení," popsal zákrok policistů z obvodního oddělení v Čimelicích mluvčí jihočeských policistů Milan Bajcura.

 

Rychle na místo přispěchala také posádka záchranné služby ze stanoviště v Čimelicích. "Vzdálenost 10 kilometrů překonali za rekordních 9 minut po výjezdu ze základny. Převzali si od policistů péči o těžce zraněného a zajistili životně důležité funkce a poté ho převezli do písecké nemocnice," dodal Bajcura.

 

 

Od policistů z místního oddělení si případ převzali písečtí kriminalisté, kteří zajistili také tlumočníka z vietnamštiny, protože domluva se svědky i s útočníkem v češtině byla velmi problematická. Muž, který na spolubydlícího zaútočil, ale zřejmě bude mít dost času na to, aby se v češtině zdokonalil.

 

Policisté jej totiž zadrželi, stíhají jej z podezření ze spáchání trestného činu vražda ve stádiu pokusu. Státnímu zástupci podali návrh na vzetí do vazby. Mladému cizinci za to hrozí dlouholeté vězení.

vbo TN.cz

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.