Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.2. 2016 15:54
Co nás čeká?

Bude aprílové počasí: Silný vítr, déšť, až 15 °C, od úterý ochlazení

Počasí - vítr
Zdroj: Thinkstockphotos
Bude větrno

Neděle a začátek týdne nebudou přát lyžařům. Teploty vystoupají až k 15 °C, sněhovou pokrývku na horách bude likvidovat déšť a ještě bude foukat silný vítr. V druhé polovině týdne se ale ochladí a teploty v noci zase spadnou pod nulu.

Oteplovat se začne už v sobotu odpoledne. Na večer na severovýchodě území začne zesilovat vítr. V nárazech dosáhne až 15 m/s a na horách až 20 m/s. Teploty nepřekročí 7 °C. v noci spadnou na 5 až 1 °C. V Čechách bude foukat nárazový vítr o síle 15 až 20 m/s a na hřebenech hor až kolem 25 m/s.

 

Neděle bude podle ČHMÚ přímo pohromou pro lyžaře. Teploty vystoupají na 8 až 12 °C. I na horách se budou pohybovat kolem 4 °C, na Šumavě dokonce kolem 7 °C. Obloha bude zatažená s občasným deštěm, který na horách bude trvalý. Na hřebenech bude foukat nárazový vítr o síle 25 m/s.

 

V pondělí bude polojasno až oblačno. Podle meteorologů z ČHMÚ by na horách mělo místy pršet. Teploty se budou pohybovat v rozmezí 11 a 15 °C. Stále platí varování před silným větrem, v nárazech 15 až 20 m/s na horách 25 m/s, k večeru bude slábnout.

 

 

Od úterý se začne postupně ochlazovat. Teploty v noci z pondělka na úterý ještě zůstanou nad nulou, budou se pohybovat v rozmezí 7 až 3 °C. Přes den vystoupá ručička ještě na 12 °C. Bude polojasno, v průběhu dne se obloha začne zatahovat, což s sebou přinese přeháňky.

 

V noci na středu už teploty klesnou pod nulu, až k -2 °C. Přes den se budou pohybovat v rozmezí 2 až 6 °C. Na horách zase začne sněžit, v polohách pod 400 metrů pak pršet.

 

 

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, na jihovýchodě území zataženo s občasným sněžením. V noci teploty spadnou na 0 až -4 °C. Přes den se budou pohybovat jen mezi 1 a 5 °C.

 

Ve výhledu na příští víkend počítají meteorologové z ČHMÚ s polojasnem s postupným přibýváním oblačnosti a ojedinělými sněhovými přeháňkami. Teploty v noci se budou pohybovat mezi 0 a -5 °C, ve dne pak mezi 1 a 6 °C.
 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DĚSIVÁ PŘEDPOVĚĎ: Do Česka míří krvavý déšť! Máme se bát?

Ženu zvedl silný vítr, odnesl a praštil s ní o zem. Podívejte se na video!

vbo TN.cz