Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 7. 3. 2017
jak letos bude?

Bude jaro teplé, nebo studené? Meteorologové mají jasno!

Jaro - ilustrační - 9
Zdroj: Mediafax
Jaké bude letošní jaro?

Zima se pomalu ale jistě loučí a o slovo se hlásí jaro. Bude to letošní teplé, nebo nás stejně jako zima překvapí rekordně nízkými teplotami? Meteorologové už určitou představu mají.

Za poslední roky jsme si zvykli, že zima připomínala spíše podzimní počasí a pořádné sněhové nadílky si lidé užívali tak maximálně na horách. I proto ta letošní mnohé překvapila rekordními mrazy a přívaly sněhu.

 

Bude jaro podobně chladné, nebo se po dlouhé zimě dočkáme oteplení? Takovou otázku si v těchto dnech pokládají i meteorologové. A i když je těžké s jistotou něco podobného odhadnout, předpovědi odborníků z různých meteorologických center po celém světě se více méně shodují.

 

"Žádné souvislosti a závislosti v počasí mezi jednotlivými ročními obdobími neexistují. Po studené zimě může být jaro studené, teplé nebo normální. Průměrná teplota vzduchu se na našem území pohybuje od začátku března do konce května (po období meteorologického jara), na 7,3 °C," říká Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

 

 

"Sezónní předpovědi zpracovávané různými světovými centry se na tom, jaké bude jaro ve střední Evropě, docela shodují. Americký institut Iri a americké centrum NCEP se přiklání k tomu, že jaro bude teplotně mírně nadprůměrné," dodává Honsová.

 

Jak bude v následujících dnech? Podívejte se na předpověď počasí:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

V Mexiku patří k nejsledovanějším pořadům počasí. Až uvidíte moderátorku, hned pochopíte!

Nádherná polární záře, podívejte se na video úžasné matičky přírody

mom TN.cz