Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 15. 6. 2017
Televizní debata

"Bude líp," sliboval Putin Rusům! Prozradil, že má další vnouče

Zdroj: TV Nova

Ruský prezident Vladimir Putin se ve čtyřhodinové televizní debatě snažil obyvatele Ruska přesvědčit, že jim bude líp. Prohlásil, že recese skončila a zemi čeká hospodářský růst. Podle kritiků šlo o dobře sehrané divadlo, kde jsou účastníci debaty předem vybíráni a školeni. Účelem je prý uklidnit společnost.

Několik desítek pečlivě vybraných otázek a zástupců lidu, odpovědi okořeněné superlativy a možná i nacvičené reakce publika. Tak vypadala debata ruského prezidenta Vladimira Putina s občany.

 

Šéf Kremlu se vyjádřil ke zpřísněným sankcím vůči Rusku a rázně odmítl obvinění z ovlivňování prezidentských voleb v USA. Podle něj to jen ukazuje na problémy, kterým americká politika čelí.

 

"Na sankcích není nic zvláštního. Kdyby nebyl Krym ani jiné problémy, určitě by si něco vymysleli, aby nás drželi zpátky," prohlásil Putin v čtyřhodinové televizní debatě.

 

Sankce podle jeho názoru Rusku výrazně neublížily. Tamní ekonomika přitom byla od ledna 2015 v recesi, větší dopad na ni ale podle Putina měl pokles cen ropy a plynu. Teď obyvatelům slibuje hospodářský růst.

 

 

Během přímého přenosu se na obrazovku možná překvapivě dostala i kritika. Na tu ale prezident neodpovídal. Diváci provolávali hesla jako: "Tři prezidentská období, to je až příliš!" nebo "Kdy přestanete porušovat Ústavu?"

 

Termín debaty se letos o dva měsíce posunul, podle Kremlu byl prezident zaneprázdněný. Podle opozice ale nechtěl odpovídat na nepříjemné otázky po březnových demonstracích proti korupci. Putin se během přenosu vyjádřil, že je ochotný spolupracovat s opozicí, i když protesty označil za provokaci.

 

V pořadí už patnáctou debatu přenášely televize do celého světa. Putin při ní přiznal i to, že se mu narodilo druhé vnouče. Nejspíš odstartovala Putinovu prezidentskou kampaň, i když šéf Kremlu ji ještě oficiálně neoznámil. Volby se konají příští rok v březnu.

Kristina Tůmová/epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

15.6. | 22:17 truthwillprevail
5
Mimochodem Rusko má v rukávu esa. Mají obrovský možnosti v ekonomických ...
15.6. | 23:19 nichts obernichts
-3
"Bude líp," - hm, tak nevim - ma to Putin od Babise, nebo opacne ...? ...
16.6. | 19:28 sigr
1
Náhlasit nevhodný komentář
Také gratuluji a už aby to bylo. "Demokratická" EU. již ukázala jak moc to stou demokracií myslí vážně. A ne jednou.!
16.6. | 17:49 Igor Gnizdo
0
Náhlasit nevhodný komentář
Gratuluju. Oslavil bych to anexi Litvy.
16.6. | 15:03 truthwillprevail
2
Náhlasit nevhodný komentář
Oliver Ston„Není to klasický rozhovor – otázka a odpověď. Putin je jedním z nejdůležitějších vůdců světa, a pokud Spojené státy prohlásily, že je nepřítelem – velkým nepřítelem, tak myslím, že je velmi důležité si poslechnout, co říká on.“
16.6. | 15:02 truthwillprevail
2
Náhlasit nevhodný komentář
Svět podle Putina - Prima ZOOM od pondělí do čtvrtka 19.-22. 6. už teď to nedokážou někteří překousnout V ČT 24 už to kritizovala nějaká pipina. Takže pokud dokument nekritizuje Putina a dává prostor Putinovi, tak je to nežádané a kritizované. Takže se na to už moc těším.
16.6. | 14:57 reypal
1
Náhlasit nevhodný komentář
Díky za češtinu - sliby se slibujou,blázni se radujou.
16.6. | 13:07 truthwillprevail
0
Náhlasit nevhodný komentář
Stále tvrdím,že socializmus a kapitalismus mohou společně dobře fungovat,ale jak kom. tak kap. vedou špatní lidé. Všimni si, že lidé byly nespokojení jak za komunistů, tak dnes za kapitalismu. Dokonce jsou lidé, kteří se dnes mají hůře. Takže je otázkou kde soudruzi a kapitalisté udělali chybu.
16.6. | 13:02 truthwillprevail
1
Náhlasit nevhodný komentář
Mimochodem já jsem váš komunismus poznal jen okrajově. Komunismus o kterém zřejmě píšete nemám rád, postihl nepříjemně část mé rodiny tenkrát žijící ČS. Nicméně komunismus měl i dobré myšlenky,ale jak už jsem říkal několikrát, vedli to špatní lidé, stejně tak SSSR.
16.6. | 12:54 truthwillprevail
1
Náhlasit nevhodný komentář
nichts-Tak znova kdo dokáže nahradit ruský plyn? Američané se snaží závislost snížit, mají zájem Rusko odstřihnout ale to není prostě možné. Američané chtějí dovážet plyn, ale je nereálné nahradit plnou dodávku ruského plynu, není to technicky možné. Tak prosím nešiřte nesmyslné scénáře.
16.6. | 12:52 truthwillprevail
1
Náhlasit nevhodný komentář
Nevěř politickým šmejdům, tvrdilo se že evropa se vyprostí od ruského plynu, nic takového se neděje, ba naopak. Světová poptávka po plynu klesala, ale ruský plyn zaznamenal růst. V Evropě se řeší nové plynové projekty s Ruskem. Politici hodně hulej a nesmíš jim věřit každý nesmyl.
16.6. | 12:47 truthwillprevail
1
Náhlasit nevhodný komentář
Nichž -Váš problém je,že vnímáte jen nějaké prohlášení bulváru a politiků,které nevysvětlují,ale jen oznamují.Realita je ale jiná.To je jak z Norským plynem, politici tvrdili že norové nahradí ruský plyn.Ale to není možné,protože Norové nemají takové kapacity ani možnosti, pro byla snížená produkce