Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 7. 10. 2017
Zatkli tři muže

"Bude to další 11. září," plánovali teroristé z ISIS útoky v New Yorku!

Policie v Baton Rouge
Zdroj: TV Nova
Ilustrační foto

Americká policie po více než roce informovala, že zmařila několik teroristických útoků. Džihádisté z Islámského státu chtěli zaútočit v New Yorku na koncertech, ve stanicích metra i slavném náměstí Times Square.

Federální úřady oznámily, že v souvislosti s chystanými útoky v roce 2016 zadržely tři muže. Policisté je zatkli v jejich bydlištích v Kanadě, Pákistánu a na Filipínách. Píše o tom deník Washington Post.

 

Skupina chtěla podle prokurátorů zaútočit v létě 2016 na několika místech New Yorku. Chystali se odpálit výbušniny ve stanicích metra a náměstí Times Square, které je neustále plné turistů. Na koncertech pak plánovali střílet do lidí.

 

Devatenáctiletého občana Kanady jménem Abdulrahmán El Bahnasawy zadrželi policisté už v květnu 2016 a zabránili tak teroristickým útokům. Agent FBI byl v kontaktu s džihádistickou skupinou, protože se na internetu vydával za podporovatele ISIS.

 

 

Stejně starého muže s americkým občanstvím zatkla policie v září 2016 v Pákistánu, kam se měl vydat za expertem na tvoření špinavých bomb. Posledního, 37letého Russella Salica dopadla letos v dubnu na Filipínách.

 

Muži prý chtěli ve jménu ISIS spáchat "novodobé 11. září". Bahnasawy už nakoupil materiál na výrobu bomby a chystal se ji vytvořit, když ho policisté v jeho bytě v New Jersey zatkli. Ve vazbě pak přiznal vinu, po dobu vyšetřování byl ale případ zapečetěn, a tak ho úřady zveřejnily až teď. Další dva muži zatím nebyli ze svých zemí vydáni.

epa TN.cz

Diskuze

7.10. | 20:11 truthwillprevail
1
Náhlasit nevhodný komentář
11. září je možné pouze za podpory samotných američanů.
7.10. | 10:59 inverter
3
Náhlasit nevhodný komentář
... už i osel na internetu!
7.10. | 10:42 wewed
1
Náhlasit nevhodný komentář
To jako zatkli ty posledni vladnouci cinitele USA?Ti preci zpunktovali 11 zari a ne nejaky odpadak( bin) Lada (Ladin).......