Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 3. 2017
Vyřizování sporů v Brně

Budoucí tchán ho kritizoval, mladík mu za to zapálil dům i auto

Vyřizování osobních sporů v Jihomoravském kraji
Zdroj: Policie ČR
Vyřizování osobních sporů v Jihomoravském kraji

Kritizovat partnera své dcery se nevyplatilo muži z Brna. Dvaatřicetiletý muž mu za to zapálil auto i dům. V obou případech vznikla naštěstí jen malá škoda. Mladík měl být přitom dávno ve vězení za jiné trestné činy, teď mu hrozí, že tam stráví osm let.

Dvaatřicetiletý muž z Brna velmi špatně nesl, že jej otec jeho přítelkyně neschvaluje. Svému potencionálnímu tchánovi tak začal ztrpčovat život žhářskými útoky.

 

"Nejprve se podezřelý v únoru ve večerních hodinách pokusil zapálit osobní vozidlo zaparkované v Bystrci, jehož majitelem je právě zmíněný otec jeho partnerky. Do hrdla nádrže vložil kus látky, kterou zapálil. Požár poškodil vnitřní plastovou část a pak se naštěstí samovolně uhasil. Škoda na vozidle je osm tisíc korun," uvedla mluvčí brněnských policistů Andrea Cejnková.

 

To ale mladému muži nestačilo. "O týden později mladý muž hodil na vchodové dveře rodinného domu v Chrlicích skleněnou láhev naplněnou benzínem se zapáleným knotem. Došlo k zahoření prostoru u dveří a částečně i vnitřního vybavení předsíně," dodala Cejnková.

 

15

GALERIE: Vyřizování osobních sporů v Jihomoravském kraji

Zdroj: Policie ČR

Vyřizování osobních sporů v Jihomoravském kraji - 1

Hodnocení:

 

Otec útočníkovi vyvolené ale naštěstí byl doma a sám požár zvládl uhasit. Oheň způsobil škodu v hodnotě necelých sedmi tisíc korun. Policisté zjistili, kdo má žhářské útoky nejspíš na svědomí. Když si mladého muže předvolali, ke svým činům se přiznal.

 

 

Policisté muže obvinili z obecného ohrožení a z poškození cizí věci. Na svobodě ale neměl co pohledávat, v říjnu měl nastoupit do vězení za jiné trestné činy. Takže policisté přidali ještě obvinění z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Podle policistů mu teď hrozí, že za mřížemi stráví osm let.

vbo TN.cz