Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.6. 2017 13:39
Ohořelá těla

Požár v Londýně už má 30 obětí. Některá těla nepůjdou identifikovat

Zdroj: TV Nova

Při požáru výškového domu v Londýně zemřelo mnohem více lidí, než se původně předpokládalo. Velitel londýnské Metropolitní policie oznámil, že doufá, že konečná bilance nepřesáhne stovku. Potvrzeno je zatím 30 mrtvých. Hasiči oznámili, že prohledávání budovy bude postupovat velmi pomalu a některé oběti zřejmě nebude možné ani identifikovat.

Ohořelé trosky výškového domu stále doutnají. Budova je i třetí den po požáru velmi nebezpečná. "Hasiči potvrdili, že prohledat celý dům bude trvat několik dní a možná i týdnů," prohlásil londýnský starosta Sadiq Khan.

 

Úřady zároveň oznámily, že počet obětí vzrostl ze 17 na 30. Bilance bude ale ještě stoupat a dlouho nebude jasné, kolik těl se ve zničeném betonovém skeletu nachází. Hasiči upozorňují, že vzhledem k síle požáru nebude možné všechny identifikovat. Na speciálně zřízenou linku přitom stále volají lidé, kteří někoho pohřešují.

 

Volal tam i Ital Loris Trevisan, jehož dcera v domě žila. "Našla si v Londýně dobrou práci s dobrým platem. Naneštěstí na nás osud seslal tohle. Nevím, co mám ještě říct," odpovídal na dotazy novinářů zoufalý otec.

 

 

Tragédie, jejíž rozměry stále nejsou zcela jasné, vyvolává obrovský smutek. Nedaleko trosek domu vznikla stěna se vzkazy pro pozůstalé. Ta se rychle plní a lidé k ní přinášejí i květiny. Jsou na ní také fotografie pohřešovaných.

 

Vedle toho ale roste i hněv. Britové se ptají, kdo takto zoufale zanedbal protipožární ochranu. "Nařídila jsem veřejné vyšetřování pohromy. Musíme najít vysvětlení, dlužíme ho pozůstalým," sdělila britská premiérka Theresa Mayová. Úřady také zahajují co nejrychlejší prověrky všech podobných domů ve městě, jsou jich stovky.

Matěj Sviták/epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

16.6. | 13:56 Roman Skala
5
Zásah hasičských jednotek, které stříkaly vodu z jedné strany budovy přibližně ...
16.6. | 18:26 Miroslav Hanko
0
Ted jsem dostal na imejlu hrůznou věc .Demonstraci muslimů v Londyně v rukou ...
21.6. | 20:05 overal
1
Náhlasit nevhodný komentář
Když nastěhujete muslimské poloopice,které mají v hlavě místo mozku islám do bytového domu s plynem a elektřinou, tak se nemůžete divit, že byt podpálí. Myslím, že si minimálně jeden z obyvatel zasloužil Darwinovu cenu a vzal sebou i své sousedy! Hledat jiného viníka je jen multikulturní propaganda!
17.6. | 13:55 brta
0
Náhlasit nevhodný komentář
take si myslim že ten požar slo lokalizovat lepe-hašeni z vrtulniku,postupovat ze vnitř,použity hasici auta z letiště(maji silnejsi dostřik),atd......
16.6. | 18:26 Miroslav Hanko
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ted jsem dostal na imejlu hrůznou věc .Demonstraci muslimů v Londyně v rukou drží transparenty různého znění a víhružek jako kdo nevyzná islám bude stat.Evropo dostanem tě smrt svobodě atd.Tak že .Shořel barák plný slimáků.
16.6. | 15:35 milenafouskova
2
Náhlasit nevhodný komentář
Je to hrozné neštěstí a jsem přesvědčená o tom že ta budova byla požárně nezajištěná. Dost to s člověkem otřese tedy myslím s obyčejným a slušným.
16.6. | 13:56 Roman Skala
5
Náhlasit nevhodný komentář
Zásah hasičských jednotek, které stříkaly vodu z jedné strany budovy přibližně do výšky 10 patra a zbytek baráku dokonale plápolal, žádné pokusy o evakuaci nebo hašení z helikoptér nám připomíná, že jde o rodnou zemi Monty Pythona, mistra Beana a Benyho Hilla.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme