Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.5. 2017 16:48
požár na Zlínsku

V Otrokovicích shořela hala! Byly slyšet exploze, hasilo 17 jednotek

Zdroj: TV Nova

Obrovský požár vypukl ve středu v noci v průmyslovém areálu Toma v Otrokovicích na Zlínsku. Plameny zachvátily celou rozlehlou přízemní halu, ozývaly se výbuchy. Požár se hasičům podařilo uhasit až ve čtvrtek odpoledne.

Oheň se rozhořel po 22. hodině v areálu u třídy Tomáše Bati. "Průmyslový jednopodlažní objekt je zasažen v plném rozsahu. Dochází ke zřícení konstrukcí, prohořívání a z objektu se ozývají výbuchy, pravděpodobně tlakových lahví," popsal po půlnoci mluvčí hasičů Libor Netopil.

Reklama

 

Hasiči se kvůli zřícení střechy nemohli dostat dovnitř a s ohněm bojovali pomocí výškové techniky. Kvůli žáru se dlouho ani z výšky nešlo k požáru pořádně přiblížit. "Jak se vyjádřili naši příslušníci, kteří zasahovali z výškové techniky, teplota byla tak vysoká, že se jim začaly tavit masky na obličejích," dodal Netopil.

 

16

GALERIE: Požár průmyslové haly v Otrokovicích

Zdroj: HZS Zlínského kraje

Stovka hasičů dokázala zabránit rozšíření ohně na další budovy

Hodnocení:

 

Na místo se sjelo 17 jednotek a byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Stovka hasičů dokázala zabránit rozšíření ohně na další budovy. Hodinu po půlnoci oznámil velitel lokalizaci. S požárem se hasiči pravděpodobně budou potýkat i celý čtvrtek. V jedné části hořícího objektu byly umístěny zásobníky s asi 200 tunami tuku a menší množství hořlavých kapalin.

 

 

Zatím nejsou hlášena žádná zranění. Úřady kvůli hustému dýmu lidem v okolí doporučily neotevírat okna a nevycházet. Dosud však nebyla naměřena nebezpečná koncentrace škodlivých látek.

 

Plameny hasiči zkrotili až v ečtvrtek kolem 15:30. Příčina požáru není známá.

 
Reportáž TV Nova:

 

TN.cz
Reklama