Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 17. 12. 2018
Bombový útok

Budovou řecké televize otřásl výbuch pětikilogramové bomby!

Zdroj: APTN

Silná bomba vybuchla v noci na pondělí před budovou soukromé řecké televize Skai. Útok si naštěstí nevyžádal žádná zranění, exploze však způsobila značné materiální škody.

Sídlem televizní stanice Skai otřásl v pondělí kolem půl třetí ráno výbuch. Podle policie došlo k výbuchu před hlavním sídlem v pobřežní oblasti nedaleko řeckého hlavního města Atény. Celý incident se obešel bez obětí a zraněných.

 

Bomba měla být umístěna vedle budovy televize a obsahovat pět kilogramů výbušnin. Exploze rozbila okna od prvního až do šestého patra a poškodil i okolní domy a zaparkované automobily.

 

"Materiální škody jsou téměř na všech podlažích, přičemž největší jsou ve třetím a čtvrtém patře, kde jsou umístěny kanceláře zaměstnanců," uvedla televize na svých internetových stránkách. "Je to smutný pohled. Stropy se propadly na podlahu, skleněná okna rozbitá na kusy," dodává Skai TV.

 

 

Řecká ministryně pro ochranu občanů Olga Gerovassiliová označila noční výbuch za útok, jehož terčem byla demokracie. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil. V minulosti však už v Řecku na sídla médií útočily ozbrojené krajně levicové a anarchistické skupiny.

 

 

Televize Skai patří mezi největší televizní stanice v Řecku a společně s dalšími tituly včetně předního deníku Kathimerini tvoří velkou mediální skupinu.

pan TN.cz
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama