Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 26. 1. 2017
galerie neobvyklá stavba

Bydlení pro milovníky létání: Tento dům je postavený z Boeingu 747!

Dům z Boeingu 747
Zdroj: Profimedia

Bývalý dealer automobilů Francie Rehwald chtěl neobvyklý dům s ženskými křivkami. Hledal tak dlouho, až se mu v hlavě zrodil skvělý nápad – využít při stavbě křídla z opravdového letadla!

Neobvyklý nápad majitele domu napadl během cesty letadlem, když se díval z okénka na křídla letounu. "To jsou přesně ty křivky," řekl si a oslovil architekty. Rozhovorů s různými architekty absolvoval několik a nakonec si vybral Davida Hertze.

 

17

GALERIE: Dům z Boeingu 747

Zdroj: Profimedia

Dům z Boeingu 747 - 5

Hodnocení:

 

Francie Rehwald je detailista a nespokojí se jen tak s něčím. Není tedy divu, že pozemek pro svůj vysněný dům hledal dlouhých 15 let. Ani potom ale neměl vyhráno. Pro svůj netradiční "letecký" dům potřeboval řadu povolení. Úřady mimo jiné řešily i to, aby si okolo prolétající piloti letadel nepletli dům s troskami havarovaného letadla.

 

 

Architekt domu David Hertz zakoupil křídla vyřazeného Boeingu 747 Jumbo Jet v přepočtu za 680 tisíc korun. Ty musela na střechu domu během stavby dokonce dopravit helikoptéra. Kolik ale celkově celá stavba stála, odmítá majitel upřesnit. Neobvyklý dům stojí v nadmořské výšce 300 metrů nad mořem v kopcích nad kalifornským městem Malibu. Jak se vám líbí?

TN.cz