Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.11. 2017 19:13
rozhovor dojemná zpověď

"Byl to úžasný kamarád a člověk," vzpomíná Troška na herce Šmída

Troška a Šmíd
Zdroj: Profimedia
Zdeněk Troška a Jaroslav Šmíd

Jaroslav Šmíd byl sluníčkem, které dokázalo rozzářit den. Navíc byl skvělým kamarádem. Tak vzpomíná na zesnulého herce režisér Zdeněk Troška, kterého zpráva o jeho náhlé smrti zasáhla. Tvrdí, že měl v plánu natočit s ním ještě pokračování Doktora od jezera hrochů. Nakonec svůj záměr neuskutečnil, teď si marně láme hlavu nad tím, co se vlastně stalo.

Je tomu už deset let, co si Jaroslav Šmíd vystřihl v Troškově filmu Doktor od jezera hrochů bojácného, nerozhodného a trochu ušlápnutého lékaře. Režisér má ale vzpomínky na natáčení stále v živé paměti. "Hrál to naprosto skvěle, myslím si, že lepšího bych nenašel," svěřil se TN.cz Troška.

 

Šmíd byl podle něj velmi veselým hercem, který se snažil šířit mezi kolegy radost. "Byl sluníčko, celý štáb ho miloval. Nikdy jsem ho neviděl zamračeného," dodal známý režisér.

 

 

Zpráva o jeho smrti ho šokovala. Viděl ho ještě před třemi týdny a Šmíd byl podle něj naprosto v pohodě. Nevypadal, že by měl zdravotní problémy. Jako obvykle zářil štěstím. "Vypadal pořád stejně, rozesmátý a v pohodě. Vůbec nevím, co se tam přihodilo," přiznal Troška. "Byl to kluk, který sršel zdravím, byl to sportovec. Měl vymakanou figuru a těšil se ze života," dodal.

 

18

Herec Jaroslav Šmíd

Zdroj: Profimedia

Jaroslav Šmíd - Divadelní představení spolek Artur, Dívčí válka

Hodnocení:

 

S Jaroslavem Šmídem měl i své plány. Bohužel ale ztroskotaly. "Měli jsme napsaný druhý díl, Doktor od jezera hrochů 2, kde měl mít samozřejmě hlavní roli. Nesehnali jsme na to ale peníze, tak se natáčení odložilo," sdělil. Nikdy na něj nezapomene. "Byl to úžasný kamarád a úžasný člověk," zakončil.

 

Smrt Jaroslava Šmída zdrtila i jeho herecké kolegy. Jejich zpověď najdete zde.

 

Na celý rozhovor se Zdeňkem Troškou se podívejte zde:

lud TN.cz
Reklama