Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.10. 2017 20:42
Obrovská tragédie

Byl útok na vlastní děti pomstou? Neunesl rozvod, říkají sousedé

Zdroj: TV Nova

Muže ze Starého Města u Uherského Hradiště, kterého kriminalisté obvinili z vraždy dvouleté dcery a z pokusu o vraždu pětiletého syna, soud poslal do vazby. Za brutální útok na vlastní děti mu hrozí až výjimečný trest, tedy doživotí.

Osmadvacetiletý muž podle sousedů neunesl nadcházející rozvod a manželce se měl pomstít na vlastních dětech. Podle dosavadních výsledků vyšetřování je právě on strůjcem tragédie, která otřásla malým městem na Slovácku.

 

Oběti nepochopitelného útoku připomíná pietní místo, kde lidé zapalují svíčky a kam nosí hračky. Ve Starém Městě, kde rodina bydlela necelé tři roky, mají pro čtvrteční tragédii jediné slovo - hrůza.

 

K jednání o uvalení vazby muže přivezli po propuštění z fakultní nemocnice v Olomouci, kam ho ve velmi vážném stavu po těžké otravě transportovala letecká záchranka.

Necelou hodinu nato budovu soudu v Uherském Hradišti opustil a byl na cestě za mříže brněnské věznice. Soudce totiž přijal návrh žalobce na umístění pravděpodobného agresora do vyšetřovací vazby. Mohl by totiž utéct nebo dál páchat trestnou činnost.

 

Matka malých dětí byla v práci. A doma, v bytě paneláku na okraji Starého Města, na ně dohlížel jejich otec. Muž, který se měl před nedávnem vrátit z léčení na kroměřížské psychiatrii.


Jenže silně omámený alkoholem a drogami měl popadnout nůž a vrhnout se na bezbranné děti. Děvčátko brutální útok ve spánku nepřežilo, chlapci život zachránilo to, že útočník upadl do bezvědomí.

 

Pokud soud rozhodne o vině muže, ve vězení může strávit dalších až 20 let, ovšem vyloučený není ani doživotní pobyt za mřížemi.

pez, Zdenek Čík TN.cz