Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.12. 2017 18:02
pomoc v nouzi

Čas šťastných příběhů: Martinovi přineslo karate zábavu i kamarády

Vánoční příběh karatisty Martina
Zdroj: TN.cz

Do Komunitního střediska Kontakt Liberec se Martin dostal přes svoji sociální pracovnici. S ní řešil také problémy se šikanou, kterým v minulosti čelil. Již třetím rokem se tady věnuje karate, které ho moc baví.

Martin je žákem 9. třídy základní školy v Liberci. O aktivitách nabízených Komunitním střediskem Kontakt Liberec se dozvěděl od své sociální pracovnice a na její doporučení začal středisko pravidelně navštěvovat. Přestože vyzkoušel aktivit hned několik, karate mezi nimi zvítězilo.

 

„Nejvíce mě baví karate, kvůli kterému do Kontaktu rád chodím. Mám tu kamarády a to je super,“ těší Martina. Navštěvuje kurzy karate už třetím rokem. V rámci tréninků na sobě velmi intenzivně pracuje.

 

Kromě karate patří mezi jeho největší záliby moderní technologie. Zajímá se o počítače a telefony a v budoucnu by se rád věnoval práci se zabezpečovacími systémy. Ve škole ho proto nejvíce baví informatika, zálibu si ale našel i v tělocviku.

 

Martin by jeden den rád vycestoval za mořem a sluníčkem do Chorvatska. Zájmové kroužky v rámci Kontaktu mu pomohly najít kamarády a stát se součástí kolektivu. „Navzdory negativním zkušenostem je dětmi vnímán jako spolehlivý, zábavný a skromný chlapec, který se rád směje a pomáhá druhým,“ dodávají lektorky z Kontaktu.
 

TN.cz
Reklama