Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.2. 2017 20:54
jak to bylo

Míša zmizela před měsícem: Takhle pátrá policie! ČASOVÁ OSA

Zdroj: TV Nova

Už celý měsíc pátrají policisté po dvanáctileté Michaele Muzikářové z Ústí nad Labem. Zatím největší posun v případu by mohla poskytnout sebevražda matčina přítele. Připomeňte si kauzu den po dni.

11. ledna

Policie vyhlašuje pátrání po Michaele Patricii Muzikářové z Ústí nad Labem. Nedorazila do školy a ani o sobě nepodala žádnou zprávu, mobilní telefon je nedostupný. Dívka v minulosti nebyla pohřešovaná. Více ZDE.

 

12. ledna

Policii se dívku stále nedaří vypátrat. Kriminalisté pracují se dvěma verzemi - buď dívka utekla sama, nebo se stala obětí násilného trestného činu. Dívku hledali u rodiny, kamarádů i v nemocnicích, důsledně prohlížejí kamerové záznamy z okolí. Více ZDE.

 

Podívejte se na reportáž z pořadu Střepiny o pátrání po ztracené Míše:

 

13. ledna

Do terénu byly vyslány speciální týmy, které prohledávají široké okolí místa, kde se měla dívka ztratit. Od veřejnosti dostali přes dvacet tipů, žádný ale nepřinesl nic nového. Více ZDE.

 

18

GALERIE: Michaela Muzikářová

Zdroj: facebook.com

Michaela Muzikářová - 1

Hodnocení:

 

14. - 15. ledna

Policie s pátráním pokračuje i o víkendu, bohužel neúspěšně. Prohledala dům, ve kterém rodina žije. Podle výpovědi svědka odvedli matku do sklepa, ta po chvíli začala děsivě řvát. Vyzpovídala také nejbližší příbuzné rodiny. Více ZDE.

 

 

16. ledna

Kriminalisté žádají veřejnost o další spolupráci. Zveřejnili mapu, která vyznačuje oblast, ze které mají zájem získat kamerové záznamy umístěné ve vozidlech nebo na budovách.

 

Oblast policejního pátrání
Zdroj: Policie

 

Mezitím se ukazuje, že poměry v rodině nebyly zrovna ideální. Matka často střídala partnery a s mnoha z nich si Míša nerozuměla, dokonce se jich měla bát. O dívenku se prý starala hlavně její babička. Matka měla s sebou holčičku často brát do hospody. Více ZDE.

 

Po tom, co policie vyzpovídala nejbližší příbuzné zmizelé dívky, zaměřuje se na bývalé partnery matky. Už dříve se spekulovalo o tom, že Míša mohla z domova utéct právě kvůli neshodám s matčinými známostmi. S biologickým otcem se neviděla od svých dvou let, o jejím zmizení se prý dozvěděl až od policie. Více ZDE.

 

 

17. ledna

Ukazuje se, že dívka možná zmizela o den dříve, než její matka uvedla. Když totiž odcházela v pět hodin ráno do práce, dívku nekontrolovala. Neví tedy jistě, jestli holčička ještě ležela v posteli, nebo ne.

 

Na povrch vyplouvají také temné zájmy Míšiny matky. Na facebooku se prezentuje jako Eva Braunová a propaguje Hitlera a nacistické symboly. Více ZDE.

 

Později policie potvrzuje, že dívka skutečně nejspíš zmizela už v úterý. Její telefon byl nedostupný od úterního večera a aktivní nebyla ani na facebooku. Policisté žádají o pomoc kolegy z Evropy, pátrání probíhá v celém schengenském prostoru. Více ZDE.

 

Rodina od počátku s médii nekomunikovala. V úterý konečně promluvila dívčina babička, podle které si Míša nerozuměla s přítelem matky. Co řekla, čtěte ZDE.

 

Do pátrání se zapojují i věštci a senzibilové, policisté přijali od veřejnosti asi 70 poznatků. Svědectví o tom, kde byla ztracená Míša viděna, se šíří i po sociálních sítích. Více ZDE.

 

Promluvil také biologický otec Míši, který je ze zmizení dcery v šoku a obává se toho nejhoršího scénáře. Matka mu o zmizení dcery neřekla, dozvěděl se to až od policie. Více ZDE.

 

 

18. ledna

Ústí nad Labem svírá strach, rodiče se bojí o životy svých dětí a nechtějí je nikam pouštět bez dozoru dospělých. Reakce rodičů najdete ZDE.

 

Policie zveřejňuje aktuální fotky zmizelé Míši, má na nich stejné oblečení jako v den, kdy zmizela. Snímky pochází ze sociální sítě, kam dvanáctiletá dívka nahrávala různá videa. Na video se podívejte ZDE.

 

Mnoho lidí se snaží pátrat po dívence na vlastní pěst. Někdo ale zablokoval Míšin facebookový účet, který se plnil diskuzemi neznámých lidí, kteří se dohadovali, co se s dívkou mohlo stát. Více ZDE.

 

Poprvé promluvila sestřenice Míšiny matky, která se zastává dívčiny matky, i když podle ní vyznává chorobnou ideologii. Co lidem vzkázala čtěte ZDE.

 

19. ledna

Zmizení dvanáctileté dívky doléhá i na její spolužáky, do školy byl proto povolán policejní psycholog. Úzce spolupracuje i s třídní učitelkou. Více ZDE.

 

Míšina babička posílá prostřednictvím televize Nova vnučce dojemný vzkaz. Prosí ji v něm, ať se vrátí domů, že bez ní nemůže žít. Co dalšího řekla, čtěte ZDE.

 

Případ ztracené dívky zaujal i světová média, informují o něm německé a polské zpravodajské portály, v různých jazycích se pak šíří výzva po sociálních sítích. Ani za hranicemi ale zatím nezachytili žádnou stopu. Co média píší, se podívejte ZDE.

 

 

20. ledna

Na sociálních sítích se poprvé vyjadřuje jeden z bývalých partnerů Míšiny matky - Jan D. Ten měl s matkou školačky chodit asi před rokem. Vyjadřuje se také o současném partnerovi matky Otakarovi. Co řekl, čtěte ZDE.


Policie stále nemá žádnou stopu, které by se mohla chytit. Lidé diskutují o tom, co se dívce mohlo stát, kdy zmizela i jací jsou její příbuzní. Někteří také spekulují, že už vůbec nemusí vypadat tak, jako na zveřejněných fotkách. Jak teď může Míša vypadat, se podívejte ZDE.

 

Tvoří se dobrovolnické skupinky, které na vlastní pěst po školačce pátrají. Prohledávají i těžko dostupná místa. Chcete se také připojit? Informace najdete ZDE.

 

Podívejte se na Míšin poslední příspěvek na sociální síti:

 

21. ledna

Pátrání po dívce se rozšiřuje i do dalších měst. Policisté zajišťují záznamy z kamerových systémů a denně přijímají obrovské množství poznatků a informací od veřejnosti. Do pátrání jsou zapojeni také policejní psi, okolí prohledal i německý psovod. Více ZDE.


22. ledna

Počet pátračů se stále znásobuje, dvanáctiletou Míšu se ale stále nepodařilo najít. Drobnou naději přineslo nasazení speciálně cvičeného psa z Německa. Podle policistů fenka zachytila stopu. Podrobnosti ZDE.

 

18

GALERIE: Pátrání po Míše

Zdroj: TV Nova

Pátrání po Míše - 1

Hodnocení:

 

23. ledna

Policie během víkendu dostala desítky dalších oznámení od veřejnosti, které teď musí prověřit. Jsou z celé republiky. Kriminalisté také pokračují v prohledávání stovek kamerových záznamů, které by mohly naznačit, kdy přesně a jakým směrem Míša odešla, nebo ji někdo unesl.

 

24. ledna

Vyšlo najevo, že kriminalisté se zajímali i o aktivity Míšiny matky na sociálních sítích. Na facebooku totiž vystupovala pod přezdívkou Eva Braunová, sdílela nechutné vtipy na adresu židů a netajila se sympatiemi k neonacismu. Více čtěte ZDE.

 

Cestu do školy, na které se měla dvanáctiletá Míša ztratit, prošli i reportéři TN.cz. Cesta, která netrvá déle než pět minut, vede takřka celou dobu po přehledné klidné ulici. Na reportáž z místa se podívejte ZDE.

 

25. ledna

Po Míše pátrají policisté už dva týdny. Konečně se jim podařilo vyhodnotit všechny stopy, které zachytila speciálně cvičená fenka Hippie. Zjistili, že z bytu ráno ještě odešla a ztratila se  opravdu cestou do školy. Více ZDE.

 

Do pátrání se zapojil i Míšin oblíbený zpěvák, který vystupuje pod přezdívkou AMCO. Právě na jeho píseň tancovala dívka na posledním videu, které přidala na sociální síť. Co rapper vzkázal, čtěte ZDE.

 

 

26. ledna

Policisté potvrdili, že dívka pravděpodobně nasedla k někomu do auta. Stále ale neví, zda to bylo dobrovolné, nebo ji někdo unesl, ale také kdo auto řídil a kam Míšu odvezl. Více se dozvíte ZDE.

 

27. ledna

Po několika dnech policie zveřejnila aktualizované vyjádření k pátrání po dvanáctileté Míše. Mluvčí uvedla, že kriminalisté vyslechli desítky lidí z dívčina okolí. Šlo o výslechy matky, babičky, přítele a bývalého přítele matky, biologického otce, příbuzných a rodinných známých, poté se okruh rozšířil na příbuzné příbuzných a známé známých. Celé prohlášení čtěte ZDE.

 

28. ledna

Míšu se v sobotu dopoledne vydaly hledat asi dvě desítky dobrovolníků. Policie je v jejich snažení nepodpořila - uvedla pouze, že mají nechat práci na profesionálech. Akce skončila neúspěchem. Reportáž z pátrání dobrovolníků najdete ZDE.

 

29. ledna

Policejní mluvčí prostřednictvím TN.cz ujistila, že drtivou většinu dětí se podaří najít. Dodala ale několik bezpečnostních tipů a rad, jak možnému zmizení nebo únosu dítěte předejít. Vypočítala také chyby, kterých se někteří rodiče dopouštějí. Více čtěte ZDE.

 

 

30. ledna

Z obce Čeminy na Plzeňsku přichází šokující zpráva. Otakar S., který byl přítelem Míšiny matky a kterého policie v souvislosti s dívčiným zmizením vyslýchala, spáchal sebevraždu. Jeho tělo objevil majitel bytu, když mu nesl nájemní smlouvu. Otakar se zřejmě zabil už o víkendu. Více čtěte ZDE.

 

31. ledna

Kriminalisté se odmítají k Otakarově smrti vyjadřovat, je ale jasné, že zkoumají souvislost mezi sebevraždou a Míšiným zmizením. Jeho auto odeslali na expertizu, kde budou hledat hlavně stopy DNA. Výsledky by mohly podle policejního zdroje být do týdne. Více se dozvíte ZDE.

 

Podle Míšiných i Otakarových blízkých neměl muž s dívčiným zmizením nic společného. Shodli se na tom, že neustál tlak, kterému v souvislosti s vyšetřováním čelil. Jejich výpovědi najdete ZDE. Podle další rodinné známé se Otakar S. pokusil zabít už dříve. Více ZDE.

 

1. února

Otakarova exmanželka pro TV Nova potvrdila, že měl muž osahávat její čtrnáctiletou dceru. "Byli jsme na policii ohledně obtěžování dětí. Dcera byla u výslechu, já jsem u toho nebyla," tvrdí. Celý rozhovor najdete ZDE.

 

 

2. února

Po sebevraždě jednoho z podezřelých, bývalého přítele matky Otakara S., panuje velké napětí. Pozůstalí po Otakarovi věří, že se zmizením školačky neměl nic společného. Syn Otakara viní kamaráda matky Jana D., se kterým se hádá na sociálních sítích. "Máš v tom prsty a já to tak nenechám," tvrdí. Více ZDE.

 

3. února

Lidé v Ústí nad Labem se stále bojí o své děti. Jsou v šoku, že v okolí školy není policie vůbec vidět. Míšini spolužáci stále doufají, že se jejich kamarádka vrátí do školních lavic. O pohřešované dívce promluvila její kamarádka Katka, která zná Míšu od školky. Obavy nad bezpečím dětí vyjádřila i maminka z Ústí nad Labem. Více najdete ZDE.

 

4. února

Míšino zmizení podle bývalého šéfa pražské mordparty Jiřího Markoviče připomíná případ Aničky Janatkové. Obě dívky se ztratily poblíž domova. "Podobností je tam opravdu víc, ale především u obou případů ten nejvíc podezřelý muž spáchal sebevraždu. Ani jeden se nepřiznal a zřejmě ani jeden nezanechal dopis na rozloučenou," řekl Jiří Markovič. Více si přečtěte ZDE.

 

 

5. února

Objevují se zprávy o tom, že měl jít Otakar S. do vězení za pohlavní zneužití nezletilé dívky. Lidovým novinám případ potvrdila státní žalobkyně, soud ale obvinění nepřikládal velkou váhu. Celý článek čtěte ZDE.

 

Přichází zlom v případu. Televizi Nova se podařilo zjistit, že Otakar S. nezvládl výslech na detektoru lži. Údajně nedokázal zodpovědět některé zásadní otázky, např. kde a proč byl v čase, kdy Míša zmizela. Několik dní poté navíc kriminalisté provedli rozsáhlý zátah u německých hranic. Více najdete ZDE.

 

6. února

Jak je možné, že Otakar S. nedokázal na detektoru lži odpovědět na základní otázky a přesto byl na svobodě? Podle kriminalisty Jiřího Markoviče se dá ale přístroj obejít a není to dostatečně usvědčující důkaz. Více podrobností ZDE.

 

7. února

Několik kriminalistů připomnělo v souvislosti s Míšiným zmizením případ Aničky Janatkové. Případů, kdy si hlavní podezřelý sáhl na život, je ale více. Přečtěte si ty nejznámější ZDE.

 

 

8. února

Veřejnost čím dál víc kritizuje postup policie. Jak je možné, že Otakar S. nebyl lépe hlídán? Jak to, že kriminalisté prohledali jeho auto až po jeho sebevraždě? Proč nebyl dávno za mřížemi, pokud už zneužil jednu dívku? Reportáž z pořadu Střepiny o možném pochybení policie si pusťte ZDE.

 

9. února

Matka Otakarem zneužité dívky, která navíc měla být Míšinou kamarádkou, pro TN.cz popsala nechutné detaily. I přesto ale policie muže nezadržela. "Předpokládám, že policie neměla na uvalení vazby dostatek důkazů," uvedl bývalý vyšetřovatel. Více čtěte ZDE.

 

10. února

Policisté po Míše pátrali v místech, kde se Otakar S. poprvé pokusil o sebevraždu. Do akce se zapojilo asi 20 policistů. Ztracenou dívku se ale najít nepodařilo. Více o pátrání se dočtete ZDE.

 

Od chvíle, kdy Míšu naposledy někdo viděl, uplynul už měsíc. Matka s ní mluvila 10. ledna, kdy spolu večeřely. Šance, že dívku najdou živou a zdravou, je podle kriminalisty minimální. Jak je ale známo - naděje umírá poslední.

mom/epa TN.cz
Reklama