Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.1. 2016 08:22
Zima je tady

Části Česka ochromil sníh, popadaly stromy a udeřila ledovka

Zdroj: TV Nova

Zima zasáhla Českou republiku a na mnoha místech sníh, ledovka a popadané stromy ochromily dopravu. Někde napadlo až 30 centimetrů sněhu. Sněžit bude i dál.

O víkendu se přidají tuhé mrazy. Přívaly sněhu komplikují dopravu a přidělávají práci silničářům, těší ale milovníky zimních sportů a provozovatele lyžařských středisek. 


I když meteorologové varovali před sněhem a náledím, mnoho řidičů počasí podcenilo. Třeba v Karlovarském kraji uklouzl na silnici kamion a podobně si jinde ledovka pohrála i s autobusem.

 

Napadl u vás sníh? Pošlete nám vaše fotografie zimní pohádky, nebo třeba radovánek na sněhu na mail zpravy@nova.cz. Děkujeme.


Sněžit a mrznout má i v dalších dnech a nejvíc o víkendu. Policie proto nabádá řidiče k maximální opatrnosti.


Dopravu komplikoval v noci na dnešek i silný vítr. Právě kvůli němu padaly v některých krajích stromy obtěžkané sněhem. Práce nad hlavu měli hlavně hasiči v Jihočeském kraji, kde se zřítily desítky stromů.



V Krkonoších kvůli sněžení v posledních dnech poprvé v této sezóně vyhlásili první stupeň lavinového nebezpečí – tedy bdělost. Pozor si tam lidé musí dát i na větve, které pod tíhou sněhu můžou padat.


Sněhová nadílka a nižší teploty ale mají i své klady a oceňují je hlavně milovníci zimních sportů. V Česku je momentálně v provozu drtivá většina sjezdovek. Ještě před měsícem přitom počasí připomínalo spíš jaro než zimu.
 

pez, Eliška Zvolánková TN.cz