Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.9. 2017 19:46
hurikán irma

Češi na Kubě se bojí o život: Místo bunkru nás schovají na diskotéce

Zdroj: TV Nova

Hodiny hrůzy prožívá skupina Čechů, kterým se nepodařilo odletět z hurikánem ohrožené Kuby. Mezi nimi je i Ivan Mareš, který portálu TN.cz popsal, jak "zvláštně" probíhá evakuace.

Strach o život - v ten se proměnila dovolená Čecha, kterému už nebyl umožněn odlet z Kuby. "Byli jsme tady pouze jeden den, další den jsme chtěli odletět. Čekali jsme, co se bude dít, ale už nás nenechali. Odletěli pouze Kanaďané," popsal Ivan Mareš situaci na Kubě.

 

Ivan se nachází v části Kuby jménem Varadero - přibližně 80 kilometrů východně od hlavního města Havany, v místech, kam se má hurikán Irma teprve dostat.

 

Čech natočil, jak to na Kubě nyní vypadá 

Nikdo Čechům, kteří jsou na Kubě v rámci zájezdu, údajně neřekl, proč už nemohou odletět. "Říkali nám, že je to v klidu, že se nic neděje. Teď to začíná být docela hustý. Zhruba za 5 hodin to (poz. red. hurikán Irma) tu udeří na Varadero," řekl vystrašený Čech.

 "Evakuovali nás z jednoho hotelu 10 minut vzdáleného od dalšího hotelu, takže to nechápeme," řekl Ivan Mareš s tím, že první hotel neměl tak pevnou budovu a byl u pláže. Přesto se podivuje, že je neevakuovali do vzdálenější oblasti. "Seděli jsme v hotelu na snídani. Najednou přiletěla židle a rozbila okno!" popsal Mareš děsivý okamžik.

 

Evakuované turisty, mezi kterými jsou převážně Češi a Slováci, měli původně přesunout do bunkru, až se hurikán přiblíží. "Nakonec nás zavřou nás na diskotéce," diví se Čech. "Snad to přežijeme!" dodává Mareš.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

STRACH O ŽIVOT: Zuzana Belohorcová uvízla s rodinou v Miami. Čekají na ničivý hurikán!

ham TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

9.9. | 22:07 milena witzková
10
není lepší v dnešní době být doma,nebo alespoň blíže domova?
9.9. | 19:31 josefvyskoc
-4
idealni adrenalinova dovolena...Varadero je legenda...to bude fejs a igram ...
10.9. | 10:43 Josef Hladik
1
Náhlasit nevhodný komentář
Patří jim to.Když ty přiblblý čecháčci musí jezdit tam kde vědí jak to může dopadnout.To zas bude slávi a vyprávění sousedům a v zaměstnání pokud to přežilí a pokud ne tak žádná škoda se nestane.Hlupák Zaorálek možná ten hurikán podplatí aby ušetřil ty hlupáky
9.9. | 22:07 milena witzková
10
Náhlasit nevhodný komentář
není lepší v dnešní době být doma,nebo alespoň blíže domova?
9.9. | 21:18 pravda1
5
Náhlasit nevhodný komentář
No jo v ČR by ho smetlo leda komando socek prchající pro podpory.
9.9. | 20:48 roko-lanek
7
Náhlasit nevhodný komentář
Naš tatiček prezident jede na dovolenou na Vysočinu.Je to vlastenec.
9.9. | 20:44 roko-lanek
1
Náhlasit nevhodný komentář
Že by Kim už zapracoval?
9.9. | 20:22 x x
2
Náhlasit nevhodný komentář
mel sedet doma.na prdeli:-)))
9.9. | 19:39 jkazatel
4
Náhlasit nevhodný komentář
Jasně, každý jede jen aby se mohl pochlubit. Stejně tak jezdí i do Španělska, či jinam. Kdysi jsem také byl v zahraničí, někdy služebně, jindy soukromě. Ale česká zem je nejkrásnější, takže si ji užívám.
9.9. | 19:33 lorda5
8
Náhlasit nevhodný komentář
Možná, to tady slíznu, za příspěvek.. Ale nechápu, proč pořád každý leze na dovolenou do ciziny. to jako, aby se mohli vytahovat, kde všude byli ? A teď se obávají o život :- ( Možná, že tady nikdy, nikde nebyli a přitom je tu tolik nádherných míst. Ale přeji všem ! ať se ve zdraví vrátí..
9.9. | 19:31 josefvyskoc
-4
Náhlasit nevhodný komentář
idealni adrenalinova dovolena...Varadero je legenda...to bude fejs a igram zasekanej fotkama !...prijemnou zabavu ! ))))))))...
Obchodní sdělení

Bohemia Apple