Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.6. 2016 13:29
surová vražda

Muž ubodal družku, vzal jí dcery a utekl. Německo ho vydává zpět

Zdroj: TV Nova

Německo dnes vydá do České republiky cizince obviněného z vraždy. Šestašedesátiletý muž měl letos v únoru v Sokolově ubodat nožem svou dlouholetou družku. Po vraždě ujel i s jejich dětmi do Německa a tam se udal.

Tělo ženy bez známek života našli 12. února v jednom z bytů na sídlišti sokolovští policisté. Ti od svých bavorských kolegů dostali informaci o vraždě. Muž se totiž v Německu ke všemu přiznal a skončil tam v zadržovací cele.

 

Svou partnerku měl podle policie několikrát bodnout nožem do hrudi. A podle sousedů, kteří zaslechli dětský pláč, dokonce přímo před očima jejich malých dcer. Kriminalisté začali okamžitě usilovat o vydání cizince do České republiky.

 

 

Dnes, čtyři měsíce po vraždě, si policisté konečně pro pachatele do Německa jedou. "Je to na základě evropského zatýkacího rozkazu," potvrdila policejní mluvčí Zuzana Týřová. Čeští kriminalisté zatím měli možnost se zadrženým cizincem hovořit pouze prostřednictvím svých německých kolegů a to v Bavorsku. Ještě dnes ho ale chtějí policisté v Karlových Varech vyslechnout.

 

 

Už před časem bývalého obchodníka se starožitnostmi obvinili ze zločinu vraždy. A nic nestojí v cestě tomu, aby už zítra muž stanul před soudem v Plzni. Ten bude rozhodovat o uvalení vazby. Muži, který podle informací televize Nova s velkou pravděpodobností vraždil kvůli žárlivosti, hrozí vězení v rozmezí od 10 do 18 let.

tn.cz / gar