Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 5. 10. 2017
skončil ve vězení

Čech v Anglii neprávem pobíral dávky pro postižené. Šel se udat

Rudolf K.
Zdroj: Policie
Rudolf K.

Dvaačtyřicetiletý Čech získal na přídavkách pro tělesně handicapované lidi statisíce korun. Předkládal doklady svého kamaráda, který mu je poslal z České republiky. Tento podvod mu procházel tři roky. Pak se ke všemu sám přiznal.

Rudolf K. opravdu trpí zrakovou vadou, ale jeho zdravotní stav není tak vážný, jak tvrdil britským úřadům. Muž měl být z Velké Británie před lety vyhoštěn zpět do své vlasti, kde měl dluhy, nakonec však mohl kvůli amnestii v Anglii zůstat.

 

V cizí zemi si ale nemohl sehnat práci. Situaci vyřešil tak, že se začal vydávat za svého zdravotně postiženého kamaráda, který mu poslal jeho doklady a dokumenty, díky kterým si mohl zažádat o přídavky pro zdravotně handicapované. Za tři roky získal od státu okolo 15 000 liber, v přepočtu 435 tisíc korun.

 

Na jeho podvod by se možná nikdy nepřišlo, ale podle webu Kentonline neunesl tíhu svého svědomí a sám se šel udat. Rudolf na podporu právo zatím neměl, ale jeho zdravotní stav se zhoršuje. "Muž bude do čtyř let také slepý," řekl během líčení soudce Charles Macdonald.

 

"Dal najevo, že už nechce žít ve lži. Rozhodl se přiznat a čelit následkům," dodal soudce. Rudolf K. bude po roce vězení předán deportačnímu zařízení v Anglii, které rozhodne o tom, zda bude muž deportován zpět do své vlasti.

ham TN.cz