Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 16. 6. 2017
Přiznal se

Čecha, který se vloupal do vily herce Kňažka, potrestal soud!

Milan Kňažko
Zdroj: Profimedia

Tříletý trest vězení vyměřil dnes slovenský soud českému občanovi za krádež peněz a cenností v bratislavské vile známého herce Milana Kňažka. Verdikt není pravomocný, obhajoba i prokurátor si ponechali lhůtu na odvolání.

Obžalovanému hrozilo až deset let vězení. Kňažko, který zloděje ve svém domě přistihl a postřelil, netajil nelibost nad výší uloženého trestu a slovně se pustil do předsedy senátu.


Do Kňažkovy vily v prestižní bratislavské čtvrti nedaleko památníku Slavín Čech vnikl v noci letos v lednu. V domě odcizil hotovost z peněženky a pomocí nalezených klíčů otevřel trezor, ze kterého podle obžaloby sebral peníze, prsten a hodinky v celkové hodnotě nejméně 10 000 eur (261 tisíc korun). Herec se ovšem vzbudil a zloděje postřelil. Poraněný muž ještě stihl z vily uprchnout, ale policisté ho dopadli na zahradě Kňažkova domu. Na soudní proces čekal ve vazbě.Obžalovaný Pavel Novotný ze Strakonic v úvodu líčení, které se konalo v den jeho 50. narozenin, přiznal vinu, což celý proces zrychlilo. Senát Okresního soudu Bratislava I tak omezil průběh dokazování pouze na okolnosti, které měly vliv na výši trestu. Soudní stání trvalo jen asi hodinu. Kromě krádeže muž čelil obžalobě také z porušování domovní svobody a z poškození cizí věci.


Soud uložil Čechovi trest na spodní hranici trestní sazby. Zatímco prokurátor požadoval trest vězení, obhajoba žádala podmínku. S ohledem na přiznání se Novotný může odvolat pouze vůči výši uloženého trestu.

tn.cz / ČTK

Diskuze

16.6. | 12:43 Roman Skala
4
Náhlasit nevhodný komentář
Je důležité vědět, že nějakýmu slovákovi vyčorovali kvartýr?
16.6. | 11:47 maxfox
1
Náhlasit nevhodný komentář
Jestliže Kňažko zloděje postřelil,přičemž postřelený nijak Kňažka neohrožoval na životě a jen přišel krást,tak je to nepřiměřená obrana a soudit by měli i někoho jiného.Podobně odsoudili majitele chaty,co si nachystal samostříl na zloděje po několikanásobném vloupání do jeho majetku.
16.6. | 11:34 Petr Kelenda
5
Náhlasit nevhodný komentář
Být to hnědočech tak dostane tučné odškodnění za to postřelení.Hnědočech,který má dítě z 13 letou potrestán nebude.Proč?
16.6. | 11:33 vechtr-z-protivina
7
Náhlasit nevhodný komentář
Odsouzený Pavel Novotný je ze světské kolotočářské rodiny, tzn polocigoš a protřelý grázl (otec byl také grázl, matka prostitutka a sourozenci také grázlové). Takovým se horní hranice trestu ani na Slovensku nedává. To je hájený druh, stejně jako u nás. Jak dlouho tohle dopustíme!!!
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme