Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.3. 2017 20:40
týdenní předpověď

Čeká nás aprílové počasí: První jarní týden proprší, ale bude teplo

Zdroj: TV Nova

Dneškem začíná astronomické jaro. Počasí bude i nadále proměnlivé - slunce bude střídat déšť, teploty by ale mohly stoupat až k 17 stupňům. Ve vyšších polohách se lidé musí připravit i na sněhové přeháňky.

Po zataženém a deštivém víkendu se na začátku týdne oteplí. Během úterý může rtuť teploměrů ukazovat až 17 stupňů. Ochladí se v polovině týdne, kdy teploty spadnou až na 6 stupňů. Ve čtvrtek k nám pronikne teplý vzduch od jihu, tepleji by podle meteorologů mohlo být až do konce týdne.

 

Pondělí

Přes den zataženo až oblačno, ojediněle déšť nebo mrholení. Během dne budou srážky ustávat a večer bude částečně ubývat oblačnosti. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C, v 1000 m na horách kolem 6 °C. Foukat bude mírný západní vítr 3 až 7 m/s bude během dne slábnout a měnit se na jihozápadní až jižní.

 

Úterý

V úterý bude oblačno až zataženo, zpočátku místy polojasno. Od severozápadu ojediněle přeháňky, které se během odpoledne a večera objeví na většině území. V Čechách nad 800 m postupně srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C, při zmenšené oblačnosti a slabším větru až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C, na jihovýchodě až 17 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s se bude měnit na severozápadní a zeslábne.

 

 

Středa

Oblačno až zataženo, na většině území občas déšť nebo přeháňky, v Čechách zpočátku nad 700 m, na Moravě a ve Slezsku nad 1000 m srážky smíšené nebo sněhové. Během dne od západu ubývání srážek. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C, na západě až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C. Zpočátku slabý severní 1 až 4 m/s, postupně mírný
severovýchodní až východní 3 až 7 m/s. Večer bude vítr slábnout.

 

Podívejte se na ranní předpověď počasí:

 

Čtvrtek

Čtvrteční počasí bude zpočátku zatažené až oblačné, místy se slabým deštěm. Během dne od západu ustávání srážek a částečné ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C. Zpočátku slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s, postupně mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s, na východě přechodně čerstvý 4 až 8 m/s.

 

Pátek

V závěru pracovního týdne bude oblačno až zataženo, zpočátku ojediněle polojasno. Od severozápadu místy přeháňky. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C, na východě až 17 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s, během dne mírný severozápadní až severní 2 až 6 m/s.

 

Výhled na víkend

Oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty +4 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 15 °C.

mom TN.cz