Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.4. 2018 20:55
Měsíční předpověď

Čeká nás extrémně teplý týden! Sluníčka si ale neužijeme dlouho

Zdroj: TV Nova

Nadcházející dva týdny budou nezvykle teplé. V příštím týdnu se má ještě více oteplit, v polovině dubna pak přijde mírné ochlazení. K 15 až 17 stupňům teploty znovu vystoupají na začátku května. Srážek bude spíše méně.

Předpověď na následující čtyři týdny vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Teplotně bude nadcházející měsíc slabě nadprůměrný, příští týden ale budou teploty stoupat až k maximům pro tuto roční dobu. Dočkáme se tak teplého a slunečného týdne.

 

V polovině dubna by se podle výhledu ČHMÚ mělo mírně ochladit, průměrné teploty spadnou k deseti stupňům a udrží se tam až do konce měsíce. Na začátku května znovu teploty stoupnou, oteplí se v průměru asi o pět stupňů.

 

Z hlediska srážek budou následující čtyři neděle zpočátku převážně suché, později ale bude deště přibývat. "Začátkem května očekáváme již průměrné množství srážek," uvádí ČHMÚ.

 

 

Dlouhodobá průměrná teplota v období od 9. dubna do 6. května je v Česku 9,6 stupně Celsia. Nejchladnější byl rok 1982, kdy se v tomto období průměr dostal jen na 5,7 stupně. Naopak v roce 1952 se vyšplhal na 13,5 stupně, což je dosud nejvíce. Průměrný srážkový úhrn je 41 milimetrů.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zrádné počasí: jak se oblékat, když je ráno zima a odpoledne horko?
Oslavte příchod jara zeleným drinkem!

epa tn.cz / ČTK
Reklama