Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.5. 2017 22:10
anketa Kdy ho pustí?

Manévry kvůli Kajínkovi: Před věznici přijela i luxusní limuzína!

Zdroj: TV Nova

Jiří Kajínek má dostat milost od prezidenta republiky Miloše Zemana, který to avizoval už před svou cestou do Číny. Zatímco Kajínek čeká ve věznici na vytoužené propouštěcí dokumenty, před věznicí zase čekají davy novinářů na Kajínka. Kolem poledne před branou zaparkovala i luxusní limuzína.

S trochou nadsázky by se dalo napsat, že všichni čekají. Čeká vězeň Jiří Kajínek, čekají novináři a čekají i fanoušci, kteří si chtějí udělat s odsouzeným dvojnásobným vrahem selfie. A vlastně čeká i Miloš Zeman, jen není jasné, na co. Rozmyslel si snad milost, nebo hledá vhodný okamžik? To ví jen sám prezident.

 

Krátce před polednem také před rýnovickou věznicí zaparkovala luxusní limuzína. Moc dlouho se ale nezdržela, asi po hodině už řidič bílého korábu odjížděl pryč. Přijel snad pro Kajínka a když zjistil, že ho dnes nepropustí, zase odjel? To šofér neprozradil.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

Jiří Kajínek je ve vězení už dlouhé roky, pár dní navíc ho proto asi už nerozhází. Prezident mu přislíbil milost, dokonce ho už navštívila první dáma Ivana Zemanová. Miloš Zeman avizoval, že Kajínkovo propuštění bude řešit po svém návratu z Číny.

 

Anketa

Kdy Miloš Zeman propustí Jiřího Kajínka?

Hlasovalo 6065 lidí.

 

Na zahraniční návštěvě měla ale hlava státu velmi nabitý program, a tak si po příjezdu dopřála den náhradního volna, jak informoval mluvčí Zemana Jiří Ovčáček. Zeman přitom má před sebou neobvykle hodně práce.

 

 

Oproti obyčejným dnům bez zásadní agendy musí řešit vyústění vládní krize - odvolání Andreje Babiše, jmenování Ivana Pilného, odvolání Kateřiny Valachové a jmenování jeíjího případného nástupce, jehož jméno ještě není známo. Takže se vlastně zase čeká - tentokrát na to, až začne prezident konat.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tatiana Vilhelmová: Jsem šťastná, že hraji v Kajínkovi

O Kajínka se teď budou všichni prát! Za film jsme mu zaplatili tučnou sumu, říká Jákl

TO JE SÍLA: Muž, který usvědčil Kajínka se vyjádřil k jeho propuštění! Z jeho vzkazu mrazí

hru TN.cz
Reklama