Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 23.11. 2016 20:56
Dvojité dno kufru

Celníci v Ruzyni vyhmátli muže, který pašoval heroin za 10 milionů

Zdroj: TV Nova

Největší zásilku drog v letošním roce zadrželi celníci na pražském letišti Václava Havla. Cizinec vezl ve dvojitém dně kufru heroin za deset milionů korun. Určený byl zřejmě pro domácí trh. Velký úspěch hlásí i Národní protidrogová centrála. Ta se podílela na rozkrytí padesátičlenného mezinárodního gangu výrobců pervitinu.

Pašerák měl v kufru víc než devět kilo skoro osmdesátiprocentního heroinu. Namíchaný byl s kofeinem.


Muž letěl z Pákistánu přes Turecko a v Praze vystupoval. Celníci si ho vyhlédli mezi cestujícími u výdeje zavazadel a vyzvali ho, aby si nechal kufr zkontrolovat rentgenem.


To už kurýr věděl, že je zle. Přístroj odhalil organickou látku ve dvojitém dně a provedený rozbor potvrdil, že jde o heroin. Navíc je to největší letošní úlovek ruzyňských celníků.


Z každého letu si celníci tipují pasažéry, které pak kontrolují. Drogové skrýše někdy bývají opravdu důmyslné. Občas jsou třeba narkotika rozpuštěná a maskovaná jako šampón nebo jiné podobné přípravky.Velký úspěch zaznamenali i policisté z Národní protidrogové centrály. Ti razii proti velkému mezinárodnímu gangu výrobců pervitinu přesně sladili s kolegy z Rakouska a Německa, aby se vařiči nestihli mezi sebou varovat.
 

V poutech zatím skončilo padesát lidí, kteří v Česku vařili pervitin a vyváželi ho do zahraničí. Každá ze dvou laboratoří dokázala vyprodukovat až sto kilogramů drog týdně. Policisté celkem zabavili drogy za osm milionů eur.


Desítky policistů ze tří států na případu pracovaly dva roky.
 

pez, Ondřej Špalek TN.cz
Reklama