Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.11. 2017 10:24
nebezpečný padělek

Ženy pozor! Padělají se i kondomy. Celníci jich zadrželi tisíce

Zdroj: TV Nova

Pražští celníci zajistili na letišti zásilku kondomů. Zjistili, že se jedná o padělky. Podle tiskové mluvčí celního úřadu by byla jejich účinnost při použití velmi nízká.

Na konci minulého týdne zajistili celníci na Letišti Václava Havla v Praze padělky kondomů, které byly zaslány z Číny. "Celkem bylo v zásilce nalezeno 67 176 ks balení (3 kusy v balení) a 24 816 ks (6 kusů v balení) prezervativů označených obrazovou ochrannou známkou DUREX," řekla Šárka Miškovská, tisková mluvčí Celního úřadu Praha Ruzyně.

 

Provedeným šetřením bylo zjištěno, že se skutečně jedná o padělky, které porušují práva duševního vlastnictví společnosti LRC Products Ltd.

 

15

GALERIE: Ruzyňští celníci zajistili 2 tuny padělků kondomů

Zdroj: celnisprava.cz

Ruzyňští celníci zajistili 2 tuny padělků kondomů - 1

Hodnocení:

 

Poznat padělek kondomů je údajně velmi těžké a běžný uživatel by to od pohledu zřejmě nepoznal. Pohlavní styk s padělaným prezervativem by nemusel ochránit před těhotenstvím, ale ani před případnými pohlavními chorobami. "Jeho účinnost je nízká," řekla mluvčí na dotaz TN.cz.

 

 

Zatím není jasné, jak celníci s padělky naloží. "Pravděpodobně budou pod dohledem zničeny," dodala mluvčí. "V případě propuštění zboží do volného oběhu by majiteli ochranné známky vznikla škoda ve výši více než sedm miliónů korun," dodala Miškovská.
 

ham TN.cz