Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 9. 2017
Srovnání cen

Cena másla stoupá, vyplatí se nakoupit u sousedů? PŘEHLED

Ceny másla v Evropě
Zdroj: Profimedia

Máslo meziročně v českých obchodech zdražilo skoro o polovinu. Odborníci varují, že může být ještě hůř a máslo může atakovat i hranici 70 korun za kostku. Vyplatí se vyrazit na nákup do sousedních zemí?

Cena másla se v posledních dnech vyšplhala k 55 korunám za čtvrtkilovou kostku. Před rokem přitom stálo zhruba o 20 korun méně. Odborníci se obávají, že na konci podzimu by se máslo mohlo prodávat až za 70 korun za kostku. Dánský mlékárenský gigant Arla Foods dokonce varoval, že by na Vánoce mohlo být v Evropě másla nedostatek!

 

Není proto divu, že jej Češi nakupují ve velkém a máslem se předzásobují. Jakmile se někde objeví v akci, mnoho zákazníků nakupuje maximální povolený počet kusů a máslo doma dává do mrazáku. Vyplatí se ale vyrazit na nákup za hranice?

 

Redakce TN.cz porovnala akční nabídky obchodních řetězců v Polsku, Německu, Rakousku a na Slovensku. Výlet do zahraničních obchodů se ale příliš nevyplatí.

 

Třeba na Slovensku nabízel máslo v akci jen jeden řetězec, ten ale prodával jen 125gramovou kostku, namísto obvyklé čtvrtkilové. V přepočtu na koruny ale máslo vyšlo ještě dráž než v českých obchodech.

 

Ceny másla v sousedních státech
Zdroj: TN.cz

 

Výhodné je vyrazit na nákup do Polska. Tradiční "čtvrtku" másla tam sice neseženete, protože Poláci jej prodávají v jiných baleních, v přepočtu ale třeba v obchodním řetězci Netto dáte za čtvrt kila másla necelých 40 korun. I v dalších obchodem dáte za máslo přibližně 45 korun.

 

Německé obchodní řetězce nabízejí máslo v akci přibližně za 50 korun. Výjimkou je německý Globus, kde v akci pořídíte máslo značky Frau Antje už za necelých 47 korun. Specialitou německých řetězců jsou tzv. lehká másla, která koupíte za 25 až 30 korun, najdete v nich ale zhruba jen polovinu tuku co v másle normálním.

 

 

I u našich jižních sousedů nabízejí řetězce máslo v akci přibližně za 50 korun. Výjimkou jsou obchody Hofer, které nabízejí kostku v přepočtu už za necelých 47 korun. Má to ale jeden háček. Prodává se totiž v balení po deseti kusech, které stojí 18 euro.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

NAPROSTÁ BOMBA: Natřete trochu másla na rozkrojenou cibuli! Častý problém bude pryč

ŠOKUJÍCÍ OBJEV: Jablečné džusy obsahují kůži i kosti prasat! Proč o tom výrobci na obalech neinformují?
 

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

13.9. | 07:33 maxfox
35
Dnes opravdu nemusí lidé stát fronty před obchody,protože na nákup nemají ...
13.9. | 07:49 zacotomame
-8
Maxfox dříve jich taky moc neměli, ale bylo jim to jedno, protože bylo howno si ...
14.9. | 18:01 mirso
0
Náhlasit nevhodný komentář
Dříve se stála fronta na banány,dnes se bude stát fronta na máslo.Pryč s EU.
14.9. | 14:01 maxfox
1
Náhlasit nevhodný komentář
Zase běžela v TV reklama na MADETU. Když je tak málo mléka jak se píše,tak proč si výrobci mléčných výrobků ještě platí drahé reklamy ? Tady něco nesedí !!!
14.9. | 12:14 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-5
Náhlasit nevhodný komentář
14.9. | 12:00 Tony: Koho jste si zvolili, takový to máte. Mám radost, že vy bolševický rudý vši můžete akorát tak pič00vat, kvičet a hýkat na netu a dávat mínusy. A to je tak všechno co můžete. Dějiny jdou jinou cestou a vy můžete s otevřenou tlamou pouze zírat. A to mi dělá obrovskou radost
14.9. | 12:00 Tony
2
Náhlasit nevhodný komentář
smradlá tlamo,je špatné že dějiny jdou tak jak si to určili zloději,tuneláři a mafie minulých vlád.Všechno co tady po komunistech zůstalo rozkradli,zprivatizovali,otevřeli hranice pro migranty a zločince.Máme hajzlpapír,banány a máslo za šedesát.To dřív bude člověk na marsu než mi na úrovni Německa
14.9. | 11:40 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-4
Náhlasit nevhodný komentář
14.9. | 11:28 Tony: Mám radost, že vy bolševický rudý vši můžete akorát tak pič00vat, kvičet a hýkat na netu a dávat mínusy. A to je tak všechno co můžete. Dějiny jdou jinou cestou a vy můžete s otevřenou tlamou pouze zírat. A to mi dělá obrovskou radost
14.9. | 11:28 Tony
2
Náhlasit nevhodný komentář
Největší šašek a klaun v PS křivák Kradlousek byl máslo nakoupit za rohem aby dokázal komunistům že máslo za šedesát se dá koupit bez fronty.Jenom dokázal jaký je hlupák.
14.9. | 09:49 jkazatel
3
Náhlasit nevhodný komentář
A proč je ta cena v Německu nižší ? Že by uměli lépe počítat ? Nebo je to tím že si markety nedovolí okrádat ? Za práci je třikrát tolik, ceny jsou jako u nás, tak jak je to možné ? Že by to bylo tím že muslimové pracují a tím zvyšují růst ekonomiky ? Tak to je musíme vzít i k nám, do televize.
13.9. | 22:53 brta
5
Náhlasit nevhodný komentář
39% maslo :-)))no tak to žereš odstředěne sračččky.....:-)to neni maslo
13.9. | 22:45 Miroslav Hanko
2
Náhlasit nevhodný komentář
Ani deseták cizakum Se probudte kr@teni .!!!!
13.9. | 22:10 nichts obernichts
10
Náhlasit nevhodný komentář
Chut MLEKA uz take neznam... a to za nehorazne ceny. Nakonec - tak je to i s cirou vodou z kohoutku! Jdete do haje! Hlavne ze cela 2 desetileti vedou nasi zemi ODBORNICI! Vsechno levne prodali, na vsem se nabalili, kde je ta prava ceska hrouda masla z mlekarny -dnes ha,ha- kde nam ukrajovali ..