Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.9. 2017 13:12
Předávání cen

Ceny Emmy ovládly Sedmilhářky! Jak jim to slušelo? GALERIE

Zdroj: TV Nova

Ve Spojených státech se v noci na dnešek udílely populární ceny Emmy, televizní obdoba filmových Oscarů. Ani letos se nevyhly politickým tématům. Slavnostní večer ovládla minisérie Sedmilhářky, politická satira Viceprezidentka a drama Příběh služebnice.

Červený koberec v Los Angeles zaplnily hvězdy amerických televizních sériálů. Nesměla chybět ani australská herečka Nicole Kidman, která letos spolu s Reese Whiterspoon zazářila v oceněných Sedmilhářkářkách. Kidman si odnesla také cenu pro nejlepší herečku v hlavní roli.

 

Tvůrci dramatického seriálu Příběh služebnice si odnesli také sošku za režii i scénář. Ocenění získala také představitelka hlavní role Elisabeth Mossová. Nejlepším hercem dramatu se stal Sterling K. Brown ze seriálu This Is Us.

 

A na scénu přišly i zábavní pořady. Emmy za nejlepšího herce v komediálním seriálu si převzal Alec Baldwin. Soška za nejlepší scénář pak připadla Johnu Oliverovi, který ve svém pořadu pravidelně kritizuje nejen Trumpovu administrativu.

 

16

GALERIE: Móda z předávání cen Emmy

Zdroj: Profimedia

Móda z předávání cen Emmy 2017 - 1

Hodnocení:

 

Viceprezidentka získala ocenění nejlepší komediální seriál. Sošku si odnesla také hlavní herečka Julia Louis-Dreyfusová. Nejlepším komediálním hercem byl vyhlášen Donald Glover za seriál Atlanta.

 

 

Celým večerem provázel moderátor Stephen Colbert, který ve svém pořadu také často kritizuje prezidenta Donalda Trumpa. Večer byl netradiční v tom, že mezi nominovanými se neobjevil kultovní seriál Hra o trůny, který pozdější premiérou nesplnil požadavky.

epa TN.cz