Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.2. 2017 14:19
GALERIE paráda!

Černoch z letáku Lidlu: Češi ho chtěli zakázat, ve světě má úspěch

Alpha Dia - přehlídka v New Yorku - 3
Zdroj: Profimedia

Hned na úvod letošního roku vyvolal vlnu nevole u některých lidí model černé pleti, kterého na svůj reklamní leták umístila společnost Lidl. Na firmu i samotného modela se snesla vlna neopodstatněné kritiky. Zatímco mnozí urážející asi stále nemohou skousnout skutečnost, že mladý černý model může uspět v Česku, tak sám Alpha Dia, jak se mladík ze Senegalu jmenuje, už brázdí přehlídková mola v New Yorku.

Mikina z Lidlu na modelovi černé plet zcela nepochopitelně krátce po Novém roce vyvolala na českém internetu a sociálních sítích doslova válku. Diskutující se předháněli v tom, kdo napíše "hloupější" komentář na adresu společnosti i mladého modela.

 

Podívejte se, jak Alpha Dia zářil na přehlídce v New Yorku

 

15

GALERIE: Model Alpha Dia na přehlídce v New Yorku

Zdroj: Profimedia

Alpha Dia - přehlídka v New Yorku - 2

Hodnocení:

 

Společnost Lidl prokázala, že malost některých lidí je jí cizí a na nenávistné rasistické komentáře reagovala zcela správně. "S reakcemi některých občanů na facebookovém profilu naší společnosti samozřejmě nesouhlasíme. V našich letácích věnujeme veškeré úsilí propagaci našeho zboží a jakoukoli rasovou manipulaci či upřednostňování naprosto odmítáme," uvedla mluvčí společnosti Zuzana Holá.

 

 

Firma i sympatický černošský model se naštěstí dočkali na sociálních sítí i podpory od normálně uvažujících Čechů, kteří rasistické komentáře odsoudili, a jak to u Čechů bývá, nezapomněli v reakci na nesmyslný rasismus vytvořit mnoho vtipných obrázků.

 

18

GALERIE: Lidová tvořivost a parodie na kauzu černocha v letáku Lidlu

Zdroj: facebook

Parodie na kauzu s černochem v letáku Lidlu - 1

Hodnocení:

 

To mladý model Alpha Dia ze Senegalu už asi nenávistné rasisty z Česka neřeší. Podle všeho před sebou má úspěšnou kariéru, protože v těchto dnech zářil na módní přehlídce společnosti Calvin Klein - a to hned v jednom z měst, které jsou módě zaslíbené - New Yorku.

 

Alpha Dia se tam na mole potkal i s takovými hvězdami jako jsou Julianne Moore, Gwyneth Paltrow, Anna Wintour nebo Sarah Jessica Parker. Myslíte, že těmto hvězdám vadila přítomnost sympatického mladíka tmavé pleti, stejně jako českým rasistům? Asi těžko, že...

hru TN.cz