Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 3. 2017
Obvinili ho

Černý pasažér se nechtěl smířit s pokutou, na revizory střílel

Revizor - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Revizor - ilustrační foto

Až tři roky hrozí muži, který poslední únorový den vytáhl na ostravské revizory plynovou pistoli. Muž se nechtěl smířit s pokutou, která mu za jízdu načerno hrozila. Při potyčce z plynovky dokonce vyšel výstřel. Naštěstí nikdo nebyl zraněn. Agresorovi hrozí až tři roky ve vězení.

K útoku na revizory došlo 28. února v ostravské části Hrabové. Před osmou hodinou ranní načapali dva pracovníci ostravského dopravního podniku šestapadesátiletého muže, který neměl platnou jízdenku. Celou věc chtěli s mužem sepsat a vystoupili s ním z autobusu.

 

Venku ale černý pasažér vytáhl plynovou pistoli a s tou začal revizory ohrožovat. Ti na to reagovali použitím pepřového spreje. Mezi kontrolory a černým pasažérem došlo k potyčce, při které ze zbraně vyšly výstřely. Muž upadl na zem, revizoři toho využili a utekli, z místa činu utekl také pachatel.

 

Policisté útočníka vypátrali a v pondělí jej obvinili z přečinů výtržnictví a z nebezpečného vyhrožování.

 

 

"Obviněnému hrozí trest odnětí svobody až na tři léta. Střelná zbraň byla policisty zajištěna k dalšímu odbornému zkoumání. Vyšetřování je vedeno na svobodě," uvedl vyšetřovatel Richard Palát.
 

vbo TN.cz