Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 18. 6. 2017
smutná bilance

Černý týden: Na silnicích zemřelo nejvíce lidí od začátku roku

Auto srazilo v Plzni na přechodu dvě děti - 4
Zdroj: Krimi Plzeň
Tento týden zemřelo na českých silnicích už 21 lidí

Končící týden je letos zatím nejtragičtější na českých silnicích. Při nehodách zemřelo podle údajů policie 21 lidí, z toho 12 od pátku do nedělního odpoledne.

Tato smutná statistika vyplývá z dostupných údajů policie. Dva chlapci ve věku sedm a dvanáct let zemřeli v nemocnici poté, co je v sobotu večer srazilo auto poblíž centra Plzně, vážné následky má také páteční nehoda na Žďársku. Další žena leží v kritickém stavu v plzeňské fakultní nemocnici.

 

Po pátku se šesti oběťmi dopravních nehod, což bylo letos dosud nejvíc v jednom dni, si sobotní kolize vyžádaly dalších pět lidských životů. Pět usmrcených bylo letos podle policejních čísel dosud ve čtyřech dalších dnech, naposledy minulý týden v sobotu.

 

 

Z hlediska měsíců byl letos zatím nejtragičtější květen se 42 usmrcenými, nejméně bylo únorových 27 mrtvých. V červnu policie na českých silnicích zatím eviduje 36 úmrtí, stejný počet jako loni za celý měsíc. Červen tak pravděpodobně bude po lednu letos druhým měsícem, ve kterém se počet obětí dopravních nehod v Česku proti předchozímu roku zvýší.

 

V Plzni v sobotu večer dva chlapci vietnamské státní příslušnosti přecházeli silnici na křižovatce u parkovacího domu Rychtářka. Srazilo je auto, zemřeli v nemocnici v noci na dnešek. Řidič se po nehodě zhroutil. Policie zatím neuvedla, zda se kolize stala na přechodu pro chodce, nebo mimo něj.

 

Na Žďársku v pátek večer zahynul dvaatřicetiletý řidič při střetu dvou osobních aut mezi Velkým Meziříčím a obcí Stránecká Zhoř. Dalších šest lidí je po nehodě vážně zraněno. Před srážkou vjel do protisměru jednadvacetiletý řidič druhého vozu, kterému policie v dubnu zadržela řidičský průkaz.

 

 

Dvě oběti mají nehody, které se staly v noci na dnešek. Mladý spolujezdec zemřel v autě, které před půlnocí u obce Kožlí na Písecku vyjelo mimo silnici a havarovalo. Další tři lidé ve voze utrpěli těžká zranění. Na silnici třetí třídy u Zhůře na Plzeňsku se brzy ráno osobní auto převrátilo na střechu, 32letý muž je mrtvý, další dva jsou těžce zraněni.

 

V kritickém stavu leží navíc v plzeňské fakultní nemocnici 25letá řidička, která dnes ráno narazila na nejfrekventovanější Karlovarské třídě v Plzni do sloupu trolejového vedení. Podle informací ČTK byla řidička opilá, v nemocnici jí naměřili v krvi kolem 2,5 promile alkoholu.

 

Podívejte se na záběry z místa nehody v Plzni, kde auto srazilo dvě děti, které svým zraněním podlehly v nemocnici: 

čtk / hru TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

18.6. | 17:36 George Kmjec
7
dokud se nebudou zabavovat i auta nic se nezmění , vlastnit auto bez ř.p je ...
18.6. | 17:20 bimbi20
-10
Alespoň tu zbyde místo pro migranty...
18.6. | 23:19 overal
0
Náhlasit nevhodný komentář
To telefonováním, zbytečně dramatizují! Dobrý řidič to bez problémů zvládá, dokud je povolené daleko nebezpečnější kouření při řízení, tak považuji zákaz telefonování za buzeraci! Přijmout hovor je zmáčknutí jediného tlačítka, jednoduší než si zapálit cigaretu! SMSky samozřejmě ANI ČÍST ANI PSÁT!
18.6. | 23:12 overal
1
Náhlasit nevhodný komentář
XX to mi říkej já si to užil v pátek! 2km rovina a pitomec ve předu jede 65 předjíždím asi 95 proti mě v dáli autobus, tak předjedu 2 a po autobusu budu pokračovat a najednou mě při předjíždění předjíždí motorka! Autobusák musel brzdit jako šílený, aby se mu ten blb nerozmazal po nárazníku!
18.6. | 21:10 x x
1
Náhlasit nevhodný komentář
overal: dneska jsem jel strakonickou...cestou klasika telefonování za jizdy,předjíždění z leva pomala auta a motorkar co si myslel ze obloucky jsou fajn.takze me to staci
18.6. | 19:56 cestovatel001
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ryba smrdí od hlavy, problém je nejen v řidičích a jejich morálkou, ale taky ve výchově, do jisté míry i represi, stavu komunikací atd...
18.6. | 19:00 lenka nováková
3
Náhlasit nevhodný komentář
Další nešvar je telefonování za volantem!!!Za to bych brala řidičák rovnou a bez milosti. Doroty, co si myslí, že je prachatej frajer vytáhne z průseru, když na křižovatce způsobí při telefonování nehodu,bych mlátila po hubě rovnou i s těma frajerama.
18.6. | 18:56 lenka nováková
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Pokud to a mnohé další nebude fungovat,máme smůlu.Další kapitola jsou matky s dětmi.Matka,která není schopná vydržet v autě,že se jí dítě rozbrečí a zastaví na nejblbějším místě na silnici a je jí putna jestli způsobí jiným problém,za volant taky nepatří.Pokud nebude policie fungovat je to marný
18.6. | 18:55 overal
2
Náhlasit nevhodný komentář
Největší tragédie je, když se všichni dobří řidiči, kteří se snaží zabránit smrtelné nehodě vybourají a arogantní hova.o ujede s nepoškozený vozem!
18.6. | 18:53 overal
5
Náhlasit nevhodný komentář
Pokud jede v autě řidič sám a bez cizího zavinění se rozmázne v zatáčce o strom, tak to slavím, o dalšího nebezpečného blba na silnicích bezpečněji, ten už nikoho nevinného nezabije!!
18.6. | 18:52 lenka nováková
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ano, mladí do 21 let,ale i staří po 65 by měli být více kontrolováni.Vím, případech kdy je řidič/ka po mrtvici, špatně se pohybující a přesto není nikomu divné, jak to, že ještě tohle sedá za volant. Mnoho řidičů nedodržuje vzdálenost, o blinkrech ani nemluvím,o dodržení rychlosti ani nemluvím .
18.6. | 18:48 overal
4
Náhlasit nevhodný komentář
XX pokud by se zabili, jen ti, kteří nehodu způsobili, tak bych s Vámi naprosto souhlasil, ale takhle nemohu! Spolujezdec v autě, má na vnik nehody malý vliv, vyjímkou je partner, který se snaží řidiči kecat do řízení za každou cenu!