Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.12. 2018 22:45
dny plné tragédií

Černý víkend na silnicích! Při nehodách zemřelo už šest lidí

Zdroj: TV Nova

Třetí adventní neděle je zatím velmi tragická. Jen v Jihomoravském kraji si nehody v noci na neděli vyžádaly dva lidské životy. Další mladá řidička pak zemřela při havárii na Plzeňsku. Těsně před půlnocí navíc na Plzeňsku vyhasly další tři životy.

Nedělní den poznamenalo hned několik tragických nehod. Jihomoravští hasiči vyjeli k první nehodě po třetí hodině ráno. Nedaleko Veselí nad Moravou vyjel řidič v osobním autě mimo silnici, kde narazil do stromu.

 

"Zasahující hasiči resuscitovali společně s posádkou záchranné služby zraněného řidiče. Ten však utrpěl zranění, kterým na místě podlehl," popsal tragickou událost mluvčí jihomoravských hasičů Filip Venclovský.

 

K další nehodě spěchali hasiči už po páté hodině ráno. Na 168. kilometru dálnice D1 se srazilo osobní auto s kamionem. Osobní auto zůstalo zaklíněné pod návěsem, řidič strašlivou nehodu neměl šanci přežít.

 

 

"Hasiči zabezpečili místo události a po vyšetření nehody vyprostili vůz i tělo zemřelého. Provoz na dálnici D1 byl v tomto úseku po dobu zásahu omezen," doplnil Venclovský.

 

Velmi smutnou noc mají za sebou jednotky Integrovaného záchranného systému také na Plzeňsku. Tam v sobotu krátce před jedenáctou hodinou v noci havarovalo auto u Koutů na Šumavě.

 

17

GALERIE: Tragický víkend na českých silnicích

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje

Tragická nehoda na Hodonínsku

Hodnocení:

 

V autě jeli čtyři mladí lidé, dva muži (†25, †21) bohužel zemřeli na místě, dalšího muže a ženu záchranáři v kritickém stavu letecky transportovali do nemocnice. Muž i přes veškerou snahu lékařů v nemocnici svým zraněním podlehl, třicetiletá žena stále bojuje o život.

 

Auto podle policie dostalo smyk, odrazilo se od stromu a skončilo na střeše v hluboké strouze. Kabina byla pod vodou.

 

"Bylo nutné vyřezat několik náletových dřevin, aby bylo možné dostat vozidlo ze 4 metry široké a 130 centimetrů hluboké strouhy," popsal mluvčí hasičů Petr Poncar. Příčinu nehody musí vyšetřit policie.

 

 

Další smrtelná nehoda se stala v neděli okolo čtvrté ránní u Kozolup. Mladá žena (†26) v osobním autě také vyletěla ze silnice, vůz narazil přímo do stromu a skončil na střeše. Záchranáři se ještě pokoušeli ženu oživit, to se jim bohužel nepodařilo.

 

U velmi vážné nehody zasahovali také záchranáři v Praze, kde chodkyni při přebíhání Nuselského mostu srazilo osobní auto. Na záběry z nehody se můžete podívat zde:

klma TN.cz
Reklama