Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.9. 2017 21:59
tragická úmrtí

Černý víkend na silnicích! Při vážných nehodách zemřelo 6 lidí

Zdroj: TV Nova

I tento víkend se na silnicích v Česku umíralo. Zemřelo minimálně šest lidí. Tři z toho už v pátek na severu Moravy. Tragicky skončila i sobotní jízda motorkáře na Berounsku a dnes zahynul cyklista na Hodonínsku.

V Rýžovišti na Bruntálsku v pátek narazilo auto se čtyřmi lidmi do stromu a zdemolované skončilo v příkopě. Žena (52) byla v kritickém stavu.

Reklama

 

"Přes intenzivní péči se její stav prudce zhoršoval a na palubě došlo k zástavě krevního oběhu, posádka zahájila resuscitaci," řekl Lukáš Humpl, mluvčí záchranné služby. Žena na následky zranění ještě v sanitce zemřela. Její tři spolujezdci skončili v nemocnici.

 

Krátce poté se v Moravském Berouně čelně srazila Felicie s protijedoucím autem. Náraz byl tak silný, že řidič neměl šanci přežít. Záchranáři je proto převezli do nemocnice. Podle policie řidič Felicie nezvládl řízení.

 


Tragický výčet pátečních nehod pokračoval nárazem dalšího auta do stromu a to na Frýdeckomístecku. Řidič dostal pří řízení infarkt a po nárazu zemřel. Zaklíněnou ženu vyprostili hasiči.

 

Na silnici mezi Cerhovicemi a Žebrákem na Berounsku sedmatřicetiletý motorkář vyjížděl ze silnice do pole. Po několika desítkách metrů zastavil jeho jízdu až břeh potoka. Náraz ho vymrštil do vzduchu. Podle lékařů, kteří na místo vzápětí dorazí jsou jeho zranění neslučitelná se životem.

 

"Kolem šestnácté hodiny došlo k havárii motocyklu. Sedmatřicetiletý řidič svým zraněním na místě podlehl," řekla policejní mluvčí Markéta Johnová. Sílu nárazu ukazují trosky motocyklu, leží rozmetány v okruhu několika desítek metrů.

 

Ve Ždánicích na Hodonínsku spadl osmašedesátiletý cyklista z kola a svým zraněním podlehl. Záchranáři se pokoušeli o jeho resuscitaci, ale marně. Jeden život si vyžádala i srážka dvou osobních aut u Hlinska na Chrudimsku. Dalších šest lidí bylo těžce zraněno.

has TN.cz
Reklama