Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.2. 2016 10:10
selhání tajné služby

Češi se vydali do Libanonu pro informace, padli ale do léčky!

Únos v Libanonu - Alí Fajád
Zdroj: Policie ČR/ Profimedia.cz

Za únosem pětice Čechů v Libanonu stojí podle všeho místní tajná služba, která chtěla dostat z České republiky Alího Fajáda. Připravila proto léčku, které se chytla i Vojenská zpravodajská služba v Praze.

Únos Čechů v Libanonu byl pečlivě připravovanou akcí libanonské tajné služby, která usilovala o návrat jednoho ze svých krajanů a člena tajné služby Alího Fajáda. Ten byl tou dobou v rukách českých soudů, které rozhodovali o jeho předání do Spojených států. Deníku Právo to potvrdil důvěryhodný zdroj z bezpečnostních složek.

Češi se do Libanonu vydali v červenci na popud právě Libanonců, kteří nabízeli informace o jiném uneseném Čechovi, Pavlu Hrůzovi. Ten zmizel o několik měsíců dříve v Libyi.

Podívejte se na reportáž ze včerejších Televizních novin

Zdroj: TV Nova

"Objevil se tam člověk, který za peníze nabízel možnost dostat se k novým poznatkům o našem člověku v Libyi s tím, že je potřeba odjet do Libanonu, kde čeká možný kontakt. Naše civilní rozvědka to odmítla, ale Vojenské zpravodajství se chytilo,“ řekl zdroj Práva.

 

 

Právě tady selhala komunikace mezi tajnými složkami, kvůli které se celý případ tak dramaticky zvrtnul. Vojenští zpravodajci totiž na rozdíl od české civilní rozvědky (ÚZSI) vůbec netušili, že pro jejich kolegy z Libanonu pracuje i Fajád, kterého zadržela na žádost Američanů česká zásahová jednotka a že celý výlet by mohl být pečlivě připravenou pastí, jak svého muže získat zpátky.

 

Civilní rozvědka ale z nějakých důvodů mlčela a kolegy z Vojenského zpravodajství na nic neupozornila. "Přitom zároveň velmi dobře věděli, že tam (vojenští zpravodajci) posílají svého důstojníka, protože ta akce se s nimi koordinovala,“ potvrdil zdroj.

 

 

Celý případ musí pořádně prověřit členové ÚOOZ, kteří budou kromě jiného zjišťovat i to, proč Češi skončili v pasti a jestli to nebylo úmyslné.

 

Návrat pěti unesených Čechů zpět do rodné země očekávají policejní složky do konce tohoto týdne. Už ve středu pro ně ale vyšle ministerstvo zahraničí speciál, který bude mít na palubě i zdravotníky a policisty.
 

lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

3.2. | 08:01 mezihra
8
do jiste miry hlupaci, ale ted budou asi za hrdiny
3.2. | 11:22 schpacir
0
Do zprav.služeb se narvali "dízídenti"s pluk.hodnostmi,pár z StB a ...
3.2. | 13:32 nichts obernichts
5
Náhlasit nevhodný komentář
Facit: Vojenskou zpravodajskou službu v Praze i českou civilní rozvědku rozpustit. Alespon nikomu /hlavne statu/ nebudou skodit a usetri se tim hodne penez! Kdo bude chranit stat? Rothodne ne 2 tymy kteri pracuji proti sobe ...
3.2. | 12:39 josefvyskoc
2
Náhlasit nevhodný komentář
ted z nich uplacena media udelaji hrdiny a celebrity...muzeme se "tesit" na medialni estradu na pokracovani...pro me to jsou podvodnici, vexlaci a celou tu saskarnu z "unosem" zosnovali oni s arabskejma cikanama a nechali si to tezce zaplatit...co ale cekat v teto ...
3.2. | 11:22 schpacir
0
Náhlasit nevhodný komentář
Do zprav.služeb se narvali "dízídenti"s pluk.hodnostmi,pár z StB a VKR si tam nechali aby vůbec někdo "pracoval".. Vzhledem k našim vazbám na muslim.svět mělo ČSSR v této lokalitě solidní agent. síť. Po roce 1990 již zčásti dělali pro USA. Díky ÚSTR a VOZ o ně přišli ...
3.2. | 10:56 petalinos
2
Náhlasit nevhodný komentář
To dokazuje že Libanon je země kde se plánují atentáty,jinak by kvuli atentátnikovi tak neangažovali.A ti "unesení" si myslím už na kontech v zahraničí mají svoje těžce vydělané prachy
3.2. | 10:06 reypal
1
Náhlasit nevhodný komentář
Ještě tady chybí"inteligentní" názor pichav a.
3.2. | 10:02 vo253
3
Náhlasit nevhodný komentář
Podle inteligence naši vlády, čelních představitelů státu a vzhledu těchto supertajných agentů musel virus ZIKA řádit v ČR již před několika desítkami let.
3.2. | 09:46 roko-lanek
1
Náhlasit nevhodný komentář
A choze armando kukuruku už je v Libanonu?
3.2. | 09:45 reypal
6
Náhlasit nevhodný komentář
Zajímavé,jedna parta táhne hot a druhá čehý za naše "drobné".A jaký ten zájezd bude mít dohru?Někdo"osvobodí omylem "pro nás cizince",druhá parta si díky spolupráci odjede na téměř roční dovolenou.A oba páni řiditele by měli být bez okolků vyhozeni bez výsluh.Mají v tom ...
3.2. | 09:17 roko-lanek
2
Náhlasit nevhodný komentář
Proč tam USA nepošle RAMBA?Ve filmu dokazal zničit celou armadu.
3.2. | 09:06 vo253
3
Náhlasit nevhodný komentář
To zas bude slávy. Mělo by být uvítání těchto hrdinů na Staroměstském náměstí. Horší co nato naši spojenci z USA. HaHaHa.