Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 15. 3. 2015
Přehled (ne)vychytávek

Češi jsou kutilové, ale něco je více ke škodě než k užitku

Kutil
Zdroj: isifa.com

Jsme národem kutilů. Jenže některé výtvory Čechů se naprosto míjí účinkem a bylo by lepší se jim vyhnout. Podívejte se, co jsme také schopni doma vytvořit.

Někteří by se svým kutilským uměním měli raději ubrat. Jsme národem kutilů, ale to co někteří vytvoří často může nadělat více než užitku. "Domácí kutilové občas napáchají víc škody než užitku, protože přecení své síly. Výsledek pak vůbec neodpovídá původnímu záměru. Z toho důvodu by si lidé raději měli pozvat někoho, kdo oboru opravdu rozumí," tvrdí zkušený řemeslník Miroslav Lázňovský s tím, že kutilové by místo úprav domova možná mohly věnovat čas a energii rodině nebo koníčkům.

 

A nad čím vším odborníci jen nevěřícně kroutí hlavou?
Mnoho "kutilů" odstraňuje následky místo příčin. Například v některých domácnostech odchytávají vodu s kapajícího kohoutku do hrnce a pak s ní zalévají květiny. Jenže ačkoliv se zdá, že je to efektivní způsob, baterii to neopraví. Stejně jako nepomůže přelepení kobercovou páskou prasklou sprchovou hadici nebo kohoutek. Nejlepší a nejúspornější je stejně vyměnit vadný díl.

 

V některých domácnostech pak stěny vypadají jako dalmatin. Fleky a díry se tu totiž maskují sádrou. Jenže to opravdu vypadá hrozně, je lepší jednou za čas vymalovat.

 

 

Molitan ze starého křesla nebo pohovky prostě patří do kontejneru. Rozhodně se nevyplatí s ním zateplovat okna. A jestli se bojíte, že by nová izolační okna stála majlant, tak nezoufejte. Právě úpravy bydlení jsou jednou z věcí, na které si rozhodně nemusíte bát peníze půjčit. Úroky vás nezruinují a známí ani rodina vás neodsoudí, protože investice do bydlení je jednou z nejrozumnějších. "V naší loňské anketě nám téměř 90 % dotázaných potvrdilo, že považují za zcela normální vzít si na větší rekonstrukci úvěr," říká Jitka Jechová z Raiffeisen stavební spořitelny.

 

Ať už máte menší či větší problém je lepší do oprav něco investovat. Když je to vyšší částka, nemusíte se bát půjčky. Protože investice do bydlení je jedna z nejlepších. "Pokud zvolíte výhodný úvěr ze stavebního spoření, který je na bydlení přímo určen, měsíční splátky budou velmi příznivé. Naše REKOpůjčka je díky kombinaci nejnižší úrokové sazby již od 4,69 % ročně a jednoduchých podmínek pro získání momentálně jedničkou mezi spotřebitelskými úvěry na trhu. Využít ji můžete i pokud dosud nejste klientem stavební spořitelny," radí Jitka Jechová z Raiffeisen stavební spořitelny.

TN.cz